Tahtakurusu ilaçlaması nasıl yapılır

tahtakurusu

Tahtakuruları çok hızlı üreyip çoğalan kan emen bir haşere türüdür. Bu özellikleri nedeniyle tahtakuruları sağılığı tehdit eden canlılardır. Çünkü pek çok virüs ve paraziti bünyelerinde barındırırlar. Tahtakurusu ısırığı; cilt tahrişleri, psikolojik etki ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Tahtakurusu ısırığı şiddetle kaşıntı hissi vererek, cilt üzerinde aşırı kaşınmaya neden olur, kaşınan bölgeler de iz kalabilir. Bu canlılar, havanın sıcak veya kuru olmasından etkilenmeden her ortamda rahatça yaşayabilirler. Çok soğuk havalarda bile bir şey yemeden bir yıl yaşayabilen canlılardır.

Tahtakuruları çok ufak canlılar olduğu için gözle kolayca fark etmek mümkün değildir. Gündüz vakitlerinde de yatak içleri, duvar çatlakları, parke, döşeme aralarına gizlenirler. Geceleri aktif olan tahtakurusu, beslenmek için ortaya çıkarak insan ve hayvanların kanını emer. Tahtakuruları ezilerek öldürüldüğü vakit ortama çok pis bir koku yayarlar.

En çok bilinen tahtakurusu türleri;

-Kümes tahtakurusu

-Yatak tahtakurusu

-Tropikal tahtakurusu

Tahtakurusunu fark ettiğiniz anda zaman kaybetmeden bir böcek ilaçlama firmasından destek alınmanız gerekmektedir.Böcek ilaçlama firmasından gelen konusunda uzman kişiler en doğru ilaçlama yöntemini belirleyecektir. Korsan böcek ilaçlama firmalarından alınan destek sağlığınızı tehdit eder. Çünkü korsan firmalar tarafından insan ve çevre sağlığını ciddi derece bozan kalitesiz ilaçlar kullanılmaktadır.

İlaçlama konusunda tecrübeli uzman kadroyla çalışan bir haşere ilaçlama firmasıyla çalıştığınız takdirde, yaşam alanlarınıza yerleşen tahtakurusundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir