Sivrisinek Kovucu Bitkiler

Fesleğen ve bazı bitkilerin haşereler üzerinde etkisinden bahsedilir. Bugün Sivrisinek kovucu bitkiler olarak bir araya gelen iki mucizevi bitkiden bahsedeceğiz. Tamamıyla doğal ve ev ortamında uygulayabileceğiniz bu iki ürün Limon ve Karanfildir. Bu bitkilerin birleşimi sayesinde sivrisinekler yaşam alanlarınızı terk ediyor.

Dünya üzerinde insanların hoşnut olmadığı bir durum karşısında tepkisi gecikmez. Düşünen ve hareket edebilen varlıklar olan biz insanoğlu mantığımızla hareket ederiz. Ama hayvanlar içgüdü seldir. Ama buna rağmen onlarında keyiflini ve huzurunu kaçıran şeylere karşı tepki verdiği artık bilinmektedir.  Son yıllarda haşerelerin insanların üzerinde oldukça olumsuz etkileri gözlemlenmiştir. Haşerelerin insanlar üzerinde bu yoğunluğu insanların çeşitli mücadele ve yöntemlere girişmesine sebep olmuştur.

İnsanların ilk başlarda bireysel olarak mücadele girişiminin zamanla hiçbir işe yaramadığı gözlemlenmiştir. Ayrıca elektrikli sinek kovucular, derken piyasada korsan satılan ilaç türleri insanların doğal yöntemlerle haşerelere karşı mücadele etmesine neden olmuştur.

Limon ve karanfilin gücünü ve bu doğal sivrisinek kovucu bitkilerin nasıl hazırlandığına ilişkin internet siteleri üzerinde çeşitli video kaynaklarından uygulamalı olarak izleyebilirsiniz.

Ancak şu ana kadar hep geçici ve yüzeysel tedbirlerden bahsediyoruz. Sivrisineklerin güvenle kontrol altına alınması için yuvalandığı yerin tespit edilmesi ve yumurtalarının da imha edilmesi gerekmektedir. Aksi halde İlaçlama uygulamalarının faydası yok.

Genel olarak Sivrisinek kovucu bitkiler yerine sivrisineklerin kontrolü için SIVI İLAÇLAMA yöntemi uygulanmaktadır.  Sizlerde profesyonel bir firma aracılığıyla yaşam alanlarınızı ilaçlama yaparak kontrol altına alın. Bunun dışında çevrenizde ki diğer zararlı canlı türleri için de ilaçlama uygulamaları mevcuttur.

Başlıca kontrol altına alınan ilaçlama yöntemleri; Sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama, jel ilaçlama, kokusuz ilaçlama, Fare istasyonları ve düzenekleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir