Salyangoz İlaçlama

salyangoz-ilaclama

Salyangoz, açık alanlarda sıkça karşılaştığımız bir böcek türüdür. Özellikle yağmur yağdıktan sonra kabuğundan çıkarak dolaşan çok sayıda salyangoza rastlarız. Kabuklarının içerisinde özel bir sıvı salgılayan salyangoz, aşırı sıcak ve soğuk havalara karşı dayanıklı değildir. Çünkü kabuğunun içinde yer alan sıvı çok sıcak havalarda kurur ve salyangozun ölmesine neden olur. Aynı şekilde çok soğuk havalarda ise sıvısı donan salyangoz donarak ölür.

Salyangozlar bitkilere verdikleri zararlarla bilinirler. Sera, tarla, bahçe gibi açık alanlarda yer alan ürünlerin yapraklarını ve etrafını saran salyangozlara karşı salyangoz ilaçlama yöntemi en doğru seçenek olacaktır. Fakat salyangoz ile mücadele de kullanılacak salyangoz ilaçlama yönteminin alanında uzman ilaçlama firmaları tarafınca uygulanması gerekir. Aksi durumlarda kalitesiz ilaçlar ve yanlış uygulamalar yeşil alanların ve bitkilerin zehirlenmesine neden olacaktır.

Yumurta bırakarak çoğalan salyangoz, tek seferde 80-90 adet yumurta bırakmaktadır. Salyangoz yumurtaları yaklaşık bir ay sonra oluşmaktadır. Salyangoz ilaçlama hizmetimiz 7 gün 24 saat hizmet sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir