Pirelere Müdahale

Pireler insan, kedi, köpek, güvercin gibi canlılarda bulunarak, bu canlıların kanlarını emerek beslenirler. Bu nedenle oldukça tehlikelidirler. Yok edilmedikleri takdirde kısa sürede çoğalan pirelerden kurtulmak için bireysel olarak müdahalelerde bulunmamalı, bunun yerine en yakın pire ilaçlama şirketleri ile görüşerek, yardım talebinde bulunulmalıdır.

Pirelere müdahale kişisel yollarla yapılırsa, alınacak sonuçlar zaman kaybından ibaret olur. Çünkü sayıları çok fazladır ve her alanda bulunabilmektedirler. Bu yüzden her alana temas edebilecek pire ilaçlama yöntemleri uygulatılmalıdır. Pirelerden kurtulmak için en etkili ilaçlar sıvı ilaçlardır. Bu uygulamaların bilinçli yapılması da sorunların çözülmesi için ve kesin sonuçlar alınması için oldukça önemlidir. Doğru uygulanmadıkları takdirde ilaçlar insanlara zarar verebilir.

Pire haşeresi vücutları yassı olduğu için köpek ya da kedilerin tüylerinde rahatça hareket edebilir. Yine sağlam ve pençeli ayakları sayesinde üzerinde bulundukları canlılarda durmaları kolaylaşır. Eğer evcil hayvan olarak kedi, köpek, kuş besliyorsanız pirelerle daha sık karşılaşmanız mümkündür. Kedinizde bu haşerelere rastladıysanız ya da kaşıntıları fazla olduğundan dolayı bu haşere olabileceğinden şüphelendiyseniz pirelere müdahale etmeden bir veterinere başvurmalısınız. Bu hayvanlardan diğer her yere sıçrayabilecek olan pirelerden kurtulmak için ise, bulunulan yerlere pire ilaçlama yaptırmalısınız.

İnsan piresi de insanlarda sıkça görülebilen bir türdür. Kan emerek beslendiği için ısırdıklarında vücutta yanma, acı, kaşıntı hissi uyandırırlar. Kaşınan yerde kızarıklık ve kabarıklık oluşur. Hatta bazı kişilerde pire ısırığı ardından kalıcı yaralar da görülebilmektedir. Bu durumlara maruz kalan kimseler doktor kontrolünde tedavilerini olmalı ve pire ilaçlama ile bulundukları alanları temizlettirmelidirler.

Pire ilaçlama şirketleri ile görüşerek pirelerden kurtulmak için gerekli ilaçlama yardımını alabilirsiniz. Sizlere 7/24 hizmet veren pire ilaçlama firmaları ile istediğiniz zamanda irtibat kurarak, istediğiniz alanlara ilaçlama uygulatmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir