Pirelerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Pirelerden Nasıl Kurtulabiliriz? Sorusu firmamıza ait çağrı merkezimize sıkça gelen çağrılarda sorulan sorulardan biridir. İnsanlar bu küçük ve zararlı canlılardan kurtulmanın yollarını aramaktadırlar. Ancak bunu amatör bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler hem pirelerden kurtulamamakta hem de kullandıkları amatör bazı ilaçların pireleri daha da artırdığı görülmektedir. Pirelerden tamamen kurtulabilmek için yapabileceğiniz tek şey mutlak surette profesyonel pire ilaçlama hizmeti veren bir firmadan destek almanızdır. Üstelik bunu pireleri evinizde fark ettiğiniz an yapmanız gerekmektedir. Çünkü pireler haşere ve böcekler arasında en hızlı çoğalan canlılardır. Oldukça hızlı üremeyi başaran bu canlılar çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük oldukları için fark edilmelerinde bazen güçlükler yaşanmaktadır. Üstelik küçük olmalarına rağmen yine üzerlerinde en fazla zararlı mikrobu ve bakteriyi taşıyabilen canlılar yine pirelerdir.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır?

Pire ilaçlama temel olarak diğer haşere ve böcek ilaçlamalarıyla benzer şekilde gerçekleştirilmektedir. Ancak diğerlerine nazaran pireler ilaçlanırken biraz daha dikkat ve titizlik gerekmektedir. Çünkü pireler hem gözden kaçabilecek kadar küçük hem de çoğu zaman kullanılan ilaçlardan etkilenmeyecek kadar dayanıklı canlılardır. Dolayısıyla daha dikkatli olunması en önemli kuraldır. Pire ilaçlama işlemi için evinize gelen ekibimiz ilk iş olarak evinizdeki pirelerin yerleri ve yumurtalarını tespit etmek için kapsamlı bir keşif operasyonu gerçekleştireceklerdir. Keşif esnasında ise elde edilen bulguların tamamını konuşacakları bir karar toplantısı gerçekleştireceklerdir. Bu karar toplantısında ise pirelere karşı hangi ilacı ve cihazı kullanacakları konusunda kararlar alırlar.

Pire İlaçlamada Kokulu İlaçlama Ya Da Buharlı İlaçlama

Yöntemler, pirelerin yoğunluğuna göre kokulu ilaçlama ya da buharlı ilaçlama seçenekleri  olarak belirlenir. Kokulu ilaçlama uygulamasında ilacın içindeki ağır ve keskin koku pireler başta olmak üzere tahtakurusu, tahtakurdu gibi böceklerin tamamının nefes alamayarak boğulmalarını dolaysıyla imha edilmelerini sağlayacaktır. Çoğu zaman kokulu ilaçlamanın etkin olmadığı yoğun ve bünyeleri güçlü pirelerin bulunduğu ortamlarda ise buharlı ilaçlama tekniği önerilmektedir. Ancak buharlı ilaçlama tekniği kullanılan cihazın ve ilacın yeni nesil bir teknolojiye ait olmasından ötürü biraz daha maliyetli olup pek tercih edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir