Pirelerden Bulaşan Hastalıklar

Pirelerden bulaşan hastalıkların tümü insanların yaşantısını içten içe etkileyen özellikler taşır. Önlem alınmadıkça hastalık sayısının arttığı ve daha tehlikeli bir boyut kazandığı pirelerden bulaşan hastalıklar tedavi altına alınmalıdır. Pirelerden bulaşan hastalıklar, verem, tifüs, dizanteri, mantar hastalıkları, parazitler hastalıklar, veba gibi hastalıklardır. Kan yolu ile bulaşan daha birçok hastalık, pirelerden bulaşmaktadır. Pire haşeresi gibi gözle görülemeyen bu canlılara yönelik firmamızın geliştirdiği modern böcek ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. En etkili pire ilacı ve kaliteli teçhizatlarımızla pire ilaçlama operasyonları ile hizmetinizdeyiz.

Pirelerden Nasıl Hastalık Bulaşmaktadır?

Pirelerden nasıl hastalık bulaşmaktadır? Kan yolu ile hastalık bulaşmaktadır. Pire, kan emerek beslenir. Canlıların derisi üzerine yapışır ve kanını emer. İnsanlar ve hayvanlar arası hastalık geçişini bu şekilde sağlamaktadır. Birçok canlı üzerinde bulunduğu için de hayvanlar üzerinde bulunan hastalıkları da bize bulaştırabilirler. Bulundukları canlıların ismi ile anılabilirler.

Bilinen Pire Türleri

Bilinen pire türleri ülkemizde yaz aylarıyla beraber ortaya çıkar ve insanları tehdit eder. Pire ilaçlama uygulaması yapılmadığında sayısını hızlı bir şekilde arttıran ve yaşamı durma noktasına getiren pire ile mücadele etmek için türleri gelin yakından tanıyalım…

  • Kedi piresi
  • Kum piresi
  • Toz piresi
  • Kar piresi
  • Pamuk piresi
  • Kuş piresi
  • Pamuk piresi

Kan emerek beslenmeyen tek türdür. Onların zararı, ekinlere olmaktadır. Bitkilerin genç köklerini yiyerek, tahrip ederler.

Pirelerin Diğer Zararları

Hastalık bulaştırmalarının yanında kaşıntı ve kızarıklığa da neden olduklarından dolayı, insanların huzurunu kaçırabilirler. Deri üzerinde neden oldukları kaşıntı, dayanılmaz boyuttadır. Özellikle geceleri, bu kaşıntı yüzünden insanlar uyuyamamaktadır. İş ve okul hayatı kötü şekilde bu durumdan etkilenmektedir.

Yapılması gereken tek işlem pire ile mücadele etmektedir. Profesyonelce işlemler gerçekleştirilmelidir. Profesyonellerden alınan hizmetler, sağlığınızı koruma altına alınabilir.

Pire İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Sıvı ilaçlar, parazitler üzerinde kontrol sağlayabilir. Püskürtme yöntemi ile uygulanırsa, parazitler etkisiz hale getirilecektir. Yumurtaların üzerinde kontrol sağlanılırsa, işlem başarı ile gerçekleştirilecektir.

Profesyonelce hizmet veren servislerimiz, pire ilaçlama işlemlerini Sağlık Bakanlığı onaylı pire ilaçları ile yapmaktadır. Ekonomik olarak verilen garantili hizmetlerimiz, bulaşıcı hastalıkların önüne geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir