Pire sorunu

Pire özelliklerine bakıldığında 2-10 mm arasında çok küçük bir haşeredir küçük olması ve kan emici bir haşere olması pire ile mücadele de pire ilaçlamanın yoğun yapılmasını gerektirmektedir. Yoğun bir pire ilaçlama uygulaması gerektiği için hem sonuç almak açısından hem de ilaçlama yaptıracak kişinin sağlığı açısından uygulama  yapacak bireyin uzman olması gerekmektedir. Pireden kurtulmak için uzman kadroya sahip pire ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. Pire sorunundan kurtulmak için pire ilaçlama işlemi yaptırmalısınız.

Pire kendi boyunun 100 katı kadar zıplaya bilmektedir buda zemin bir yerden pirenin kolaylıkla insanlar üzerine geçebileceğini göstermektedir. Genelde kedi, köpek gibi canlılara yuva yapan pire insanlar üzerinde yuva yapabilmektedir. Kan emici olduğu düşünüldüğünde buda tehlikenin boyutunu artırmaktadır. Pireden kurtulmak için yapılan pire ilaçlaması işlemi ile beraber evcil hayvanlarda pire sorunu var ise müdahale edilmelidir. İlaçlama firmaları müdahale etikten sonra vücudumuza teması olan iç çamaşırları ve nevresimlerin yıkanması gerekmektedir.

Pire ısırığı ile kan emerek yaşamını sürdürür buda hastalık bulaştırmasına neden olmaktadır. Bu hastalıklar, tifüs hastalığı, cilt hatalıkları, alerjik hastalıklar, dizanteri, veba hastalığı, humma mikrobu, lezyonlu hastalıklardır. Pirelerden sorunundan kurtulmak için yapılması gerekenlerle ilgi firmaların bilgiler vermesi gerekmektedir. Pirenin birçok türü vardır en çok görülen pire türleri insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, kuş piresi ve toz piresidir. Pireden kurtulmak, pire sorunu yaşamamak için en az yılda 1 kere periyodik olarak pire ilaçlama uygulaması yaptırılması sizin için uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir