Pire Nasıl Şartlarda Yok Edilir?

Pireler oldukça sinsi ve hızla çoğalan can sıkıcı varlıklardır. Fiziki yapıları ve yaşam alanları onları uzun ömürlü kılar. Yumurtalama yöntemiyle çoğalan pire nasıl şartlarda yok edilir sorununa en etkili ve en kesin cevap böcek ilaçlaması yapmaktır.

Pireler rutubetli, küflü ve nemli alanlarda daha hızlı çoğalırlar. Pireler yumurtalarını halı, ve yerinden pek çok oynamayan eşyaların eşiğine bırakırlar. Bu durumda da pirelerin ne kadar zeki olabildiklerini görmek mümkündür.  Pirelerin türleri de vardır. Pire ve diğer pire türleri insanların yaşam alanlarını daraltır. Pireler sadece insanlara zarar vermez. Aynı zamanda eşyalar ve en önemlisi evcil hayvanlarımıza da zarar verirler.

Pireler kanatlı değildirler. Fizyolojik yapıları onları zıplatmaya müsaittir. Çok seridirler. Kan emerler. İnsanların ve hayvanların teninde ısırıkla kan emer ve kendi sıvısını enjekte eder. Bu durumda kabarma ve bu kabarmaya bağlı tatlı ve bir o kadar da can yakan bir kaşıntı bırakır. Pireler, aynı zamanda dışkı ve kusmuklara da sahiptirler. Bulunduğu alanlarda zehirlenmelere, deri hastalıklarını, alerjik reaksiyonlara ve çeşitli cilt hastalıklarına neden olurlar.

Pirelere karşı yapılması gereken mücadele yöntemi profesyonel bir böcek ilaçlama şirketi tarafından yapılmalıdır. Pirelerin yaşam alanları ve yumurtalarını bıraktıkları alanların tespitinden sonra ilaçlama yöntemine karar verilir. Evlerde pirelerin bulunması demek bu kapalı alanın 15 gün aralıklarla periyodik olarak tekrar ilaçlanması anlamına gelir. İlk ilaçlamada etkisiz hale gelecek olan pirelerden sonra yumurtalardan yeni çıkan yavrulara karşın periyodik olarak ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Pire Isırığının Zararı Var mıdır? 

Pireler insan ve hayvan kanı emerler. Bu sayede ısırdıkları bölgelerde mikrop ve zehirli sıvı enjekte ederler. Bu durum daha çok dizanteri, cilt hastalıkları, alerji ve çeşitli deri hastalıklarına sebebiyet verir.

Mücadele ve Yöntemler

Pirelere karşı mücadele sadece periyodik ilaçlama ile mümkündür. Firmamızın kullandığı tesirli ilaçlar ve uygulama yöntemleri sayesinde pirelerden kurtulabilirsiniz.

  1. Sıvı İlaçlama
  2. Jel İlaçlama
  3. Kokulu İlaçlama
  4. Kokusuz İlaçlama
  5. Fare istasyonları ve fare düzenekleri

Sayesinde çevrenizde bulunan tüm haşerelerden kurtulabilirsiniz. ilaçlarımızla ekonomik ve garantili ilaçlama hizmeti veren firmamızı arayarak pirelerden bir ömür boyunca kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir