Pire ilaçlama

Pire ilaçlama yöntemleri ile insanlara çeşitli hastalıkların bulaşmasına neden olan pire türleri ile mücadele edilmelidir. Çünkü kan yoluyla beslenen haşereler arasında yer almaktadır. Bu durum virüs ve mikropları kan yoluyla taşıyarak insanlara bulaştıran en tehlikeli özelliğini belirlemektedir.  uygulamaları ile zararlarından korunmak mümkündür.

Pireler kan emme yöntemi ile insanı ısırır ve ısırdığı bölgede tahrişe sebep olur. Kaşıntı ve kızarıklıklarla birlikte artmaya başlayan belirtiler giderek ciddi bir sağlık problemi olmaya başlar. Pireler gündüz vakti pasif davranırlar. Genellikle gece vakti aktifleşirler. Çok hızlı hareket ederler aynı zamanda çok küçük vücut yapılarına sahip oldukları için kendi yöntemlerimiz ile bu canlıları yakalamamız oldukça zordur. Ayrıca kahverengi, kızıl, sarı gibi renkleri mevcuttur.

En Çok Görülen Pire Türleri

 • Kedi
 • Toz
 • Köpek
 • İnsan
 • Kar
 • Kül
 • Toprak
 • Su piresi’dir.

Türlerinin üzerinde uygulanacak ilaç türleri farklık göstermektedir. Farklı yapıya ve bağışıklık sistemi sahip bu haşere türlerine karşı etki gösterecek ilaçlar belirlenmelidir. Profesyonel ilaçlama firmaları problem yaşanan pire türünü belirledikten sonra doğru ilaçları seçerek uygulamalarına başlayacaktır. Pire çok küçük yapılı bir canlı olduğundan dolayı evde yer alan eşyaların arasına gizlenerek kolayca yuva yapması mümkündür. Pire ilaçlama uygulaması detaylı bir şekilde tüm bölgeye uygulanmalıdır. Pireler yaşam sürdüğümüz alanlara dolaylı yollardan kolayca ulaşabilirler. Evcil hayvanların tüyleri arasına yerleşen pire türlerine karşıda mutlaka önlem alınmalıdır. Hem evcil hayvanınıza zarar vererek hastalanmasına neden olacak hem de üzerinde çoğalarak evinize dağılacaktır. Bu gibi durumlarda evcil hayvanınıza veteriner kontrolünde uygulanan pire damlaları ile kolayca önlem alabilirsiniz.

Öz böcek ilaçlama firması olarak, gelişmiş ilaçlama yöntemlerimiz ve ilaçlama ekipmanlarımız sayesinde kullandığımız ilaçların tüm alanlara nüfus etmesini sağlıyoruz. Böylelikle kalıcı çözümlere ulaşarak haşere probleminize son veriyoruz. Sağlık Bakanlığı onaylı hizmetimiz ve TSE etiketli ürünlerimiz ile daima sağlığınızı koruyarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Pirelerden nasıl kurtulurum diyorsanız öz böcek ilaçlama müşteri temsilcilerimize günün her saati ulaşabilirsiniz.

pireden-bulasan-hastaliklar

Pirelerden İnsanlara Geçen Başlıca Hastalıklar

 • Veba
 • Cilt hastalıkları
 • Tifüs
 • Dizanteri
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Humma

Pire ile mücadele de mutlaka alanında uzman ilaçlama personelleri hizmet sunmalıdır. Aksi durumlar yapılan çalışmalar olumlu sonuç vermeyerek haşere probleminizin tekrar tekrar yaşanmasına neden olacaktır.

Pireler yumurtlayarak çoğalır. Hızlı bir süreç içerisinde bulunduğu ortama çok sayıda yumurta bırakan bu canlılara karşı zamanında uygulanan pire ilaçlama işlemi ile kolayca kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uzman böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçmek olacaktır.

Firmamıza günün 24 saati ulaşarak tüm haşere türlerine karşı ilaçlama hizmeti talep edebilirsiniz. Pirelerden kurtulmak Öz Böcek ilaçlama ile artık çok kolay.

Pire ilaçlama yöntemi

pire-ilaclama-yontemi

Pireler fiziksel olarak oldukça küçük haşerelerdir. İnsan ya da hayvanların üzerinde konak olarak yaşar ve kan ile beslenir. Isırdıkları zaman oluşan yanma hissi ve kaşıntı gibi belirtiler sonucu doktora başvurmalıyız. Ardından bu haşerelerden kalıcı olarak kurtulabilmek için muhakkak profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almalıyız. Pire ilaçlama şirketi olarak bu küçük haşerelerle kalıcı ve kesin yöntemlerle mücadele ediyoruz. Pireler sadece insanlarda bulunmaz. Kediler ve köpekler de sıkça pire sorunu yaşayan canlılardır. Özellikle sokak hayvanları sağlıksız ve besinsiz olduklarından pirelere daha sık maruz kalırlar. Kulak arkaları, boyun altları bu haşerelerin bulundukları yerlerdir. Yassı vücut yapıları olmaları, hayvanların üzerlerindeki tüylerde rahatça hareket etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca bu haşereler istedikleri yükseklikte sıçrayabildikleri için bulundukları konakçılardan bir diğerine kolaylıkla geçebilirler. Bu nedenle pire ile mücadele etmek, bulaştırabilecekleri hastalıklara engel olmak ve verebilecekleri zararların önüne geçebilmek için çok önemlidir. ozbocekilaclama.com şirketleri sizlere ilaçlama yöntemi konusunda her tür mekan ve alan için gereken hizmeti sunmaktadır.

Pire ilaçlama yöntemi için sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Alanların durumuna bağlı olarak buharlama ya da püskürme olarak gerçekleşir. Eğer 24 saat çalışan bir kuruluş ilaçlatılacaksa insanların alandan çıkmaları mümkün olmadığı için kokusuz böcek ilaçlama yapılır. Ancak özellikle açık ve bir kaç saat terk edilebilmesi mümkün olan alanlar için kokulu ilaçlama önerilir. İki uygulama da aynı etkiyi verir ancak uygulanma yöntemleri farklıdır. Pirelerden kurtulmak için gerçekleştirilecek olan pire ilaçlama için her zaman profesyonel ekipler ile çalışan Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.

Pire İlaçlama Hizmeti


Pireler kan emerek beslenen haşereler oldukları için sağlıksız bir konakçısından aldıkları virüsleri bir diğerine kolaylıkla bulaştırabilirler. Hizmeti alındığı ve bu haşerelerin bulunduğu alanlara ilaçlama uygulatıldığı takdirde, insanlara daha sağlıklı yaşam alanları sunulmuş olur. Hayati risk taşıyan hastalıklara neden olabilecek pirelerden kurtulmak ancak ilaçlama yöntemleri ile mümkün olmaktadır.

Kedi , köpek, güvercin, toz , su ve insan piresi gibi yüzlerce türü bulunan bu haşerelerin türlerine bağlı yaşam alanları vardır. Kedi üzerinde bulunduğu gibi, eski, temiz olmayan, hijyen sağlanamamış eşyalarda ve alanlarda görülür. Aynı şekilde insanların üzerlerinde bulunmaktadır. Besin ihtiyaçlarını üzerlerinde bulundukları konakçılarının kanlarını emerek karşılarlar. Bu sayede üremelerini de gerçekleştirirler. Bir üremede yüzlerce yumurtayı en kuytu köşe yerlere bırakan pirelerden kurtulmak için muhakkak profesyonel şirketler ile görüşülerek, pire ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Pirelerin ısırdıkları vücutlarda görülen kabarık, kızarıklıklar aşırı kaşıntıdan sonra oluşur. İstem dışı kaşınan bu yerlerde vücut hassaslığına göre kalıcı yaralar ve alerjik hastalıklar da görülebilmektedir. Özellikle çocukların maruz kaldıkları pire ısırığı sonucunda bu tür cilt hastalıkları ile karşılaşılır. Çünkü çocuk ve bebekler en hassas vücut, derilere sahiptirler. Bu gibi durumlar görüldüğünde tehlikelerin daha da ciddiyetini arttırmaması adına en yakın sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır. Vakit kaybetmemek için ise, tedavilere eş zamanlı olarak  hizmet sağlanmalıdır.

Pire ilaçlama hizmeti alındığı takdirde, sıvı ilaçlarla yapılan müdahalelerde daha kesin çözümlere ulaşıldığı görülecektir. Bireysel yöntemler ne kadar sonuçsuz kalıyorsa, bilinçsiz kullanılan ilaçlar ve uygulanan ilaçlamalar da bir o kadar sonuçsuz kalacak ve hem maddi hem de zaman açısından olumsuz etkilere yol açacaktır. Pire ilaçlama şirketleri ile görüşürken bu kuruluşların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalarına dikkat edilmelidir. İlaçlama şirketi seçimindeki en önemli kıstas  bu olmalıdır.

Nasıl yapılır?

pire-yasam-dongusu

Yoğun bir uygulama yapıldığından dolayı ilaçlamayı yapan  kişinin uygulama yaparken önlem alarak yapması gerekmektedir. Ayrıca ilaçlama yaptırmak için görüşülen firmalar uzman kadroya sahip ve sağlık bakanlığı onaylı olması gereklidir.

Pireden kurtulmak için problemi olan evcil hayvanlar var ise veteriner kontrolüne alınması gerekir. Pire sorunu kan emici olması sebebiyle sağlık açısından sorun yaratmaktadır. Zararları ve ısırığı ile sağlık sorunu yararmaktadır. Kan emici haşere olması sebebiyle insanlar ve hayvanlar üzerine yuva yaparlar. Pire ilaçlaması nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Pire ile mücadele kapsamında geç kalınmaması gerekmektedir çünkü çok çabuk çoğalabilen bu haşereler zaman geçtikçe fazla sayıda olacakları için zararları da artacaktır. Boylarının küçük olması sebebiyle zordur. Bu bağlamda firmaların doğru uygulama yapmaları gerekmektedir. İşleme başlamadan önce alanın büyüklüğü, alanın ne olarak kullanıldığı ve alanda yoğunluğunun ne kadar olduğu hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

İşlemin verimliliğini sürdürmek açısından da . Türleri olarak en yaygın olan türler vardır. Pire ile mücadele kapsamında özellikle pire sorununu bilincine varamayan çocukların ve hayvanların bu bağlamda kontrol edilip gerekli önlemlerinde alınması belirtmektedir. İlaçlaması nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, 7/24 müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Kedi piresi ilaçlama

Pire sorunu yaşanan ev, iş yeri, depo, bodrum, kömürlük, bahçe gibi alanlarda insanlar ve hayvanlar dolaşırken pire bu canlıların üzerine geçer ve diğer alanlara bu şekilde geçiş yapmaktadır.

Kedi piresi ile mücadele de işlemin verimli olması için  alanda pire sorununa neden olan evcil hayvanlar var ise veteriner kontrolüne alınmalıdır. Pire çok küçük bir haşeredir boyu 2-10mm arasında değişmektedir dolayısıyla pireyi fark etmek zordur ancak kan emici olan bu haşere kan emerek yaşamını sürdürmektedir. Isırığı insanların vücutlarında uzun süre kalabilen kızarıklıklara ve kaşıntılara neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklar kan emici bir haşerenin varlığını bize kanıtlamaktadır.

Kedi piresi ilaçlama uygulaması bireysel yapılması bazı sıkıntılara yol açmaktadır. Güvenilir haşere firma uzmanları dışında bireysel yapılması uygulamanın sonuçsuz kalmasına ve ilaçlamayı yapan kişinin sağlık problemi yaşamasına neden olmaktadır. Kedi piresinden kurtulmak için belirlenecek sağlık bakanlığı onaylı olması gereklidir ayrıca kullandığı ilaçları sağlığa zarar vermeyen biyosidal ilaç olması gereklidir. Problemi olan alanda daha fazla sorun yaşamamak için vakit kaybetmeden ozbocekilaclama.com firmaları ile bağlantıya geçilmesi gerekmektedir. Kedi piresi ilaçlama işlemlerini firmamız 7/24 uygulamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir