Pire ilaçlama yöntemi

Pireler çok ufak yapılara sahip, insan, kedi, köpek, güvercin gibi canlılar üzerinde bulunarak, bu canlılardan kan emerek beslenen parazitlerdir. Kan emerek beslendikleri için ısırdıkları vücutlarda yanma hissi ile birlikte kaşıntı oluşur. Kaşınan yerler ise kısa süre sonra kızarır ve kabarır. Bu gibi pire ısırığı belirtileri ile karşılaşıldığından pirelerden kurtulmak için vakit kaybedilmemelidir. Önce sağlık kuruluşlarına başvurularak, olabilecek cilt hastalıkları, kalıcı yaralar, alerjik reaksiyonlara karşı önlem alınmalı, ardından pirelerin olabilecekleri alanlara pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

Pireler sadece insanlarda bulunmaz. Kediler ve köpekler de sıkça pire sorunu yaşayan canlılardır. Özellikle sokak hayvanları sağlıksız ve besinsiz olduklarından pirelere daha sık maruz kalırlar. Kulak arkaları, boyun altları bu haşerelerin bulundukları yerlerdir. Yassı vücut yapıları olmaları, hayvanların üzerlerindeki tüylerde rahatça hareket etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca bu haşereler istedikleri yükseklikte sıçrayabildikleri için bulundukları konakçılardan bir diğerine kolaylıkla geçebilirler. Bu nedenle pire ile mücadele etmek, bulaştırabilecekleri hastalıklara engel olmak ve verebilecekleri zararların önüne geçebilmek için çok önemlidir. Pire ilaçlama şirketleri sizlere pire ilaçlama yöntemi konusunda her tür mekan ve alan için gereken hizmeti sunmaktadır.

Pire ilaçlama yöntemi için sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Alanların durumuna bağlı olarak buharlama ya da püskürme olarak gerçekleşir. Eğer 24 saat çalışan bir kuruluş ilaçlatılacaksa insanların alandan çıkmaları mümkün olmadığı için kokusuz böcek ilaçlama yapılır. Ancak özellikle açık ve bir kaç saat terk edilebilmesi mümkün olan alanlar için kokulu ilaçlama önerilir. İki pire ilaçlama uygulaması da aynı etkiyi verir ancak uygulanma yöntemleri farklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir