Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama nasıl yapılır? Hem bilmeyenler hem de merak edenler için detaylı bir şekilde açıklayacağımız bu yazıda aynı zamanda pire ilaçlama işleminin aşamalarından da bahsedeceğiz. Vatandaşlarımızın pire ilaçlama işlemine ilişkin tüm merak ettiklerinin internet arama motorlarına sorarak bulmaya çalıştıklarını tespit ettik. Ancak internetteki arama motorları gerçek anlamda çok zengin bir içeriğe sahiptir. A’dan Z’ye her türlü bilgiyi bulabileceğimiz ve tüm bunlara istediğimiz zaman, istediğimiz yerden erişebilme imkanı tanınmaktadır. Ancak internet herkesin rahatça bilgi paylaşımı yaptığı bir alandır. Dolayısıyla her bilginin kalitesi ve doğruluğu mutlaka tartışılmaktadır. Dolayısıyla insan sağlığı açısından bu denli önemli olan haşere ilaçlama işleminin, genelden özele gideceksek pire ilaçlama işleminin nasıl yapılacağına ilişkin doğru bilgilerin internetten temin edilmesi hem imkansız hem de yanlıştır. Bunun yerine size tavsiyemiz bu konuda haşere ilaçlama hizmeti vermekte olan firmaların çağrı merkezlerinin arayarak bu konuda eğitim almış deneyimli personelinden doğru ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Pire İlaçlamada Kullanılan Yöntemler

Pire ilaçlamada kullanılan yöntemler iki tanedir. Bunlardan biri genel olarak haşere ilaçlama işlemlerinde kullanılan ve en etkili haşere ilaçlama yöntemi olarak bilinen kokulu ilaçlamadır. Pire ilaçlama işleminde bu ilaçlamanın tercih edilmesinin en önemli nedeni pirelerin bünye olarak oldukça dayanıklı canlılar olmasıdır. Ayrıca pireler zıplayarak hareket eden uçamasalar bile kısmi olarak havada hareket eden canlılar olduğu için ULV cihazı aracılığıyla ancak kokulu ilaçlama yöntemi etkili olabilmektedir. Ciddi anlamda keskin ve ağır bir kokuya sahip bu ilaç pireler başta olmak üzere zor yok edilen tahtakurusu, tahtakurdu vb. diğer haşere ilaçlama uygulamalarında kullanılmaktadır. Ağır koku sayesinde haşereler nefes alamayarak boğulacaklardır. Ve bu şekilde imha edileceklerdir.

Pire İlaçlamada Buharlı Yöntem

Pire ilaçlamada kesin çözüm olarak bilinen buharlı yöntem özellikle pire ilaçlama için en etkili yöntemdir. Özellikle kokulu ilaçlama sonrasında pire ilaçlama işlemi başarısız sonuçlandıysa bu yöntem hemen imdadınıza yetişecektir. kokulu ilaçlama yönteminin başarısız sonuçlanmasının en büyük nedeni haşere ilaçlama personelinin pirelerin yumurtalarını doğru tespit edememiş olmalarıdır. Dolayısıyla haşereler kısa bir süre sonra yumurtalardan çıkarak yeniden çoğalacak ve siz de haşere ilaçlama yaptırmadan önceki zamana geri döneceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir