Pire İlacı

Pireler yaşam alanımızı sardığında kolay kolay kurtulabileceğimiz canlılardan değildir. Bu yüzden pire ile mücadele de mutlaka pire ilacı kullanılmalıdır. Pireler özellikle de son yıllarda ülkemizde baş gösteren önemli bir sorundur. Evlerde beslenen evcil hayvanların dışarıdan taşıdıkları pireler mekanlarda çoğalır ve diğer canlıların üstüne geçer. Bu tür durumlar için kullanılacak en etkili pire ilacı ilaçlama firmaları tarafından sağlanan ilaçlama hizmetinde kullanılan pire ilaçlarıdır. Ferdi olarak dışarıdan alınan pire ilaçları, pireler üzerinde az da olsa etki sağlayabilir ancak kesin sonuç vermez; pireler bir süre sonra tekrar ortaya çıkar ve hastalık yaymaya devam eder. Bu açıdan uzmanlar en etkili pire ilacının, ilaçlama şirketleri tarafından pire ilaçlama uygulamalarında kullandıkları ilaçları tavsiye etmektedirler. Zira diğer ilaçların insan ve çevre sağlığı açısından dezavantajları büyüktür.

Pire İlacının Taşıması Gereken Özellikler;

Üretici firmanın özellikleri
Sadece pireler üzerinde etkili olması
Çevre Dostu olması
Kalıcı olması
gibi özellikler standart bir pire ilacının taşıması gerken özelliklerdir.
Evcil Hayvanlar İçin Pire İlaçları
Evcil hayvanlarda pire problemleri oluşmuş ise hayvanlar için kullanılması gereken pire ilacının kesinlikle bir veteriner hekim gözetiminde kullanılması gerekir. (Veteriner hekimler pire ilaçlarını hayvanın özelliklerine göre uygulayabilmektedirler.)

Pire İlacının Kullanımı

Kişisel olarak yapılan pire ile mücadelede kullanılan ilaçlarının amatörce kullanımı pire sorununa kesin sonuç getirmeyeceği gibi pirelerin bazı kimyevi maddelere karşı bağışıklık kazanmasına da yol açabilir. Bu durum ileride yapılacak profesyonel pire ilaçlama uygulamaları içinde zorluk çıkaracak ve zaman kaybına yol açabilecektir. Bu açıdan pire ilacının kullanımı için kesinlikle uzman ilaçlama personellerinden yardım alınmalıdır.
Pire ilaçlarının bileşenlerinde insan sağlığını bozabilecek kimyevi maddeler olduğundan bilinçsizce kullanılan pire ilaçları direkt olarak etki gösterebilir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

SAĞLIĞINIZ İÇİN PROFESYONEL UYGULAMALAR

Evinizde, İşyerinizde, Bahçenizde ve diğer yaşam alanlarınızda pire problemi yaşıyor veya pire problemi yaşamaktan korkuyor ve bu problemi yaşama ihtimaliniz var ise uygar ilaçlama yanınızda. Kullandığı profesyonel pire ilaçları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenmektedir. Ayrıca Kurumumuz bünyesinde bulunan ziraat mühendisleri ve uzman veterinerler kullanılan bileşenleri çevreye zarar vermeden etkisini maksimuma çıkarmak için sürekli olarak ar-ge çalışmaları yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir