Pire Alerjisi

Pire, ergin hale geldikten sonra, insan ve memeli hayvanlardan kan emerek beslenir. Ağzında bulunan hortum ile kan emeceği deriyi delen pire, bu esnada ağzından salya akıtır. Pirenin ağzından akan bu salya, pire alerjisine neden olur.

Pire alerjisi, kişilerin alerjik durumuna göre ortaya çıkar. Şiddetli kaşıntı, kızarıklık ve şişlik ile kendini gösteren pire alerjisi, üstünde minik bir delik bulunur.

Alerjik bünyeli kişilerde daha sık karşılaşılan pire alerjisi, evinizde bulunan evcil hayvanlardan da geçmektedir.Pire alerjisi ile karşılaştığınızda, evinizde bulunan evcil hayvanlarınızı veteriner hekim kontrolünde pirelerden arındırmanız, her gün düzenli olarak halılarınızı ve koltuklarınızı elektrik süpürgesi ile süpürmeli, evinizi ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlatmalısınız. Doktor tavsiyesinde kullanacağını ilaçlar ile pire alerjisinden kurtulabilirsiniz.

Pirelerden kurtulmak için ilaçlama şirketimizi istediğiniz gün ve saatte arayabilir, garantili şekilde pire ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir