Maytlardan Nasıl Kurtulunur?

Yastık, yorgan, koltuk gibi alanlarıun derinliklerinde bulunan bu haşere türlerinden mayt ilaçlama işlemleri ile kurtulmak mümkündür. Hal arasında akar adı ile de bilinen bu haşere türü, bronşit, astım gibi alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. İnsanlarda iğne batması hissi yaratmakta ve kaşıntıya neden olmaktadır. Psikolojik rahatsızlıklara neden olan haşerelerden akar ilaçlama işlemi ile kurtulabilirsiniz.

Maytlardan nasıl kurtulunur?

Mayt(mite-akar), karanlık, tozlu, nemli ve sıcak ortamlarda fazla görülür. Bir gram deri parçası ile bir milyon akar beslenebilmektedir. İnsan sağlığı için büyük tehlike oluşturan akarlardan kurtulmak için özellikle güneşli havalarda evin bol bol havalandırılması gerekir.
Günde ortalama 20-30 adet dışkı bırakan mite, tozla birlikte insanların solunum yollarına yerleşerek, kronik hale gelen astım, bronşit ve alerjik hastalıklara yol açar. Mayttan kurtulmak için yastık, yorgan, battaniye gibi eşyaların havalandırılıp, nevresimlerin haftada bir yıkanması gerekir.
Genellikle pis ve tozlu ortamda bulunan mite ile mücadele de temizliğe dikkat edilmesi gerekir.
İnsan vücudunda sebepsiz yere iğne gibi batmalar ve kaşıntılara neden olan maytlardan kurtulmak için ilaçlama şirketlerinden destek alınıp, yıkanamayan tüm eşyalar üzerinde ve evde mayt ilaçlama uygulaması yaptırmak gerekmektedir.
Öz Böcek ilaçlama şirketi şirketi olarak mite(akar) ile mücadelede ziraat mühendislerimiz kontrolünde hazırlanan etkili mite ilaçları ile insan sağlığına zarar vermeden, %100 garantili akar ilaçlama hizmeti vermektedir. İlaçlama şirketimizde, mite ilaçlama da kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup, deneyimli, uzman personellerimiz tarafından sıvı ilaçlama yöntemi ile yatak, yorgan, halı gibi eşyalara yoğun olarak uygulanıp, evinizde hijyen sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir