Kuaför Salonu İlaçlama

İlaçlama uygulamaları arasında sık sık ihtiyaç duyulan ilaçlama alanlarında biri de Kuaför salonu ilaçlama işlemidir. Kuaför salonları, saç, tırnak ve insan et parçaları ile dolup taşmaktadır. Özellikle manikür ve pedikür yapılan alanlarda yere insan parmağından kesilen etler ve tırnaklar düşebilmektedir.

Bazı durumlarda, yapılan ağda, ve saç kesimlerinde de türlü bakteriler ve mikroplar üreyebilmektedir.  Bu noktada yapılması gereken en mantıklı şey dışarıdan profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından yardım talep edilmesi durumudur. Çünkü kuaför deki alanların kokusuz ilaçlama yöntemi ile hemen ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Haşereler Kuaförlere Nasıl Ulaşırlar?

Kuaförler, kapalı alanlardır. Bu alanlara, kapı ve pencerelerin açık kalması, nem, rutubet ve bakteri üremesi durumunda haşereler hemen yerlerini almaya başlarlar. Ya da kuaför dükkânı için satın alınan bir malzemenin üzerinden haşereler içeri girebilmektedir. Diğer bir yöntem, tuvalet ve lavabo borularından sızma ihtimalleri büyüktür. Bunun yanında içeri alınan evcil hayvanlar yüzünden haşereler içeri girmiş olabilir. Bu konuda yapılması gereken tek işlem ilaçlama yapmaktır.

İlaçlama yapılmadığı taktirde, haşerelerin çeşitlerini artacağını ve haşerelerin hızlı çoğalması sonucuna önüne geçilemeyeceğini bilmekte fayda var.

İnsan sağlığını olumsuz yönde tehdit eden haşereler, kuaför salonlarında mikrop kapmamamıza neden olurlar.

Garanti ve Yöntemler Nelerdir?

Kuaför salonları için en garantili olan ilaçlama yöntemlerini şu ana başlıklar altında toplamamızda fayda var.

  • Sıvı ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Kokulu ilaçlama,
  • Kokusuz ilaçlama
  • Fare istasyonları

Bu uygulamalar sayesinde iş yerlerinizi güvenle koruma altına alabilir, yaşam alanlarınızı daha feraha çıkarabilirsiniz. İlaçlama işlemleriniz için 7’4 hizmet sunan firmamızı arayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir