Kokusuz Sıvı İlaçlama

Kokusuz sıvı ilaçlama, her alanda güvenle ve rahatlıkla uygulanabilen bir böcek ilaçlama yöntemidir. Kokusuz böcek ilaçları tüm haşereler için etkili olduğu gibi, özellikle kapalı alanların kullanımında bir sorun yaratmadığı için tercih edilmektedir. Ev, ofis, hastane, okul, yurt gibi alanların tümünde kokusuz böcek ilaçlama uygulamasıyla haşerelere karşı etkin mücadele sağlanabilmektedir.

Kokusuz İlaçlama Hangi Alanlarda Yapılır?

Kokusuz sıvı ilaçlama uygulamaları her alanda yapılabildiği gibi, hassas cilt yapısına sahip olan alanlarda ya da çocukların yaşadığı yerlerde de yapılabilir. Kokulu sıvı ilaçlamadan farklı olarak, astım ya da bronşit gibi rahatsızlıkları olan insanları olumsuz etkilemeyen kokusuz ilaçlama, fiyat olarak da avantajlıdır. Kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama fiyatları farklı olmamakla birlikte, kokusuz sıvı ilaçlama daha hızlı bir şekilde yapılabilir.

Kokusuz İlaçlama Nasıl Uygulanır?

Kokusuz sıvı ilaçlama uygulamaları, genellikle kapalı alanda uygulansa da, açık alanlar için de kullanılabilen bir yöntemdir. Kokusuz böcek ilaçları ile gerçekleştirilen işlemlerde, ortamın uzun süre kapalı tutulmasına da gerek yoktur. Kokusuz ilaçlar genellikle okul, hastane, bina, bodrum gibi alanlar için tercih edildiğinden, bu ilaçlama türü çoğunlukla püskürtme yöntemiyle yapılır. Böylece ortamın uzun süre kapalı tutulmasına gerek kalmayacağı gibi, havalandırılması da şart değildir. Yalnızca kokusuz ilaçlama uygulamalarında, özellikle emekleyen çocuklar ya da evcil hayvanların durumuna dikkat edilmesi gereklidir. İlaçla doğrudan temas zehirleyici etki yaratabileceğinden, evcil hayvanlar ve emekleyen çocuklar için ek önlemler alınması gereklidir. Kokusuz ilaçların ortamda 2-3 gün kalması hamam böceği, karınca, gümüşböceği ya da pire gibi haşerelere karşı etkili olması açısından önemli olduğundan, kokusuz ilaçlama uygulamalarının ardından temizlik yapılmaması gerekir.

Kokusuz Böcek İlaçlamanın Avantajları

Kokusuz haşere ilaçlama, sık kullanılan bir sıvı ilaçlama tekniği olduğu gibi, birçok avantajı da vardır. Kokusuz uygulamanın avantajları şöyledir:

  1. Hastane, okul, yurt gibi tahliye edilmesi zor olan alanlarda haşere ile mücadele için kullanılabilir.
  2. Uygulamadan sonra ortamın uzun süre kapalı tutulmasına ya da havalandırılmasına gerek kalmaz.
  3. Koku yaratmadığı için cafe, restoran, yemekhane gibi haşerelerin sık görüldüğü ortamlarda müşterileri rahatsız etmeden rahatlıkla uygulanabilir.
  4. Astım hastası, bronşit ya da nefes darlığı sorunu yaşayan insanlarla küçük çocukların ya da evcil hayvanların bulunduğu alanlara yapılabilir.
  5. Püskürtme ya da fumigasyon yöntemi ile kullanabildiğinden, etki düzeyi ihtiyaçlara göre ayarlanabilir.
  6. Jel böcek ilaçları ya da fareler için kullanılan mum blok gibi katı formdaki ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Kokusuz Sıvı İlaçlama Fiyatları

Kokusuz sıvı ilaçlarla yapılan uygulamaların fiyatı, diğer ilaçlama tekniklerinde olduğu gibi, ortamın büyüklüğüne, ortamdaki haşere türü ve yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ile uygulama yapan şirketimiz, kokusuz ilaçlama uygulamaları için de makul ücretlerle işlem gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir