Kocaeli Böcek İlaçlama

Dünya üzerinde kaç çeşit böcek olduğunu biliyor muydunuz? Hemen sizi aydınlatalım. Dünya üzerinde envai çeşit böcek bulunmaktadır. Sayılamayanlar bir yana sayılabilenlerin sayısı iki milyar. Kimisi ağaçta kimisi toprakta kimisi de evlerin iş yerlerinin içinde dolaşan böcekler, hayvanlar aleminin %81 ini oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hayatın her alanında haşir neşir olduğumuz haşerelerin yararlılarına sözümüz yokken sağlığımızı tehdit edenlere karşı defne böcek ilaçlama var.  Marmara bölgesinin en büyük illerinden olan Kocaeli’de işini titizlikle yapan en güvenilir ilaçlama firması Kocaeli böcek ilaçlama haşerelere karşı bütün sorunlarınıza son vererek güvenle yaşamınıza devam etmenizi sağlıyor.

Zararlı Böceklere Karşı Kocaeli Böcek İlaçlama

Birçoğumuz böceklerin istilasına uğramışızdır. Bazılarımız arı bazılarımız sinek bazılarımız akrep hele de son dönemlerde öldürücü özelliğiyle gündemden düşmeyen kene küçük ve etkili tecrübelerimizin başında geliyor.  Virüs taşıyan zararlı böcekler öldürmeye kadar gittiğinin canlı örnekleri bulunduğuna göre vakit kolları sıvayıp böceklere karşı önlem alma vaktidir. Zararlı böceklere karşı ilaçlama şirketleri sizlere bir telefon kadar yakın. Sağlığımıza karşı tehdit oluşturan zararlı böcekleri Kocaeli böcek ilaçlama özverili ve titiz çalışmasıyla steril bir şekilde yok etmek için sizleri bekliyor.

Peki Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?

Dışarıda karşılaştığımız haşereler bize zararı dokunmazken durum özel alana girdiğinde değişiyor. Vebadan tutun tifüse kadar pek çok öldürücü hastalığa sebep olan haşere ilaçlama nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım. Evlerde iş yerlerinde daha yakından karşılaşma olasılığımız olan böcekler buldukları en küçük boşluktan ev ve iş yerlerine girerler. Ev ve iş yerlerinin en gizli köşelerine konuşlanarak yumurtalarını bırakırlar. Hızla üreyerek çoğalan bu zararlı canlılardan nasıl kurtulabiliriz sizin için araştırdık. Ve hepimizin merak ettiği bu konuda gelin hep birlikte aydınlanalım…

Haşerelere karşı ilaçlama yöntemleri çeşitlilik göstermektedir. Bu ilaçlama yöntemleri; sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ve kokusuz ilaçlama olarak çeşitleniyor. Şimdi sizlere bunların nasıl yapıldığını tek tek açıklayalım.

Sıvı ilaçlama

Sıvı ilaçlama haşere türleriyle mücadele etmenin en etkili yöntemlerindendir. Kapalı alanların en ücra köşelerine kolaylıkla nüfuz eden böcekleri buharlaşma yöntemiyle kolaylıkla bertaraf edebiliyor. Hemen önemli bir uyarı da yapalım!!! Sıvı ilaçlamanın yapıldığı alanların 3 saat kapalı tutulması gerekmektedir ve ilacın etkisini muhafaza edebilmesi için ilaçlanan alanda bir hafta süreyle ıslak temizlik yapılmamalıdır.

Jel İlaçlama

Gelelim jel ilaçlamaya… Bulunduğunuz yeri terk etmenizi ve temizlik yapmanızı gerektirmeyen en favori ilaçlama türlerinden birisidir. Zararlı böceklerin bulunduğu alanlara jel halinde olan ilaç enjekte ediliyor. Böylece küçük parçalar halinde enjekte edilen jeli yiyen böcekler hayata veda ediyor. Siz de yaşamınıza sağlıkla devam ediyorsunuz.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama tehlike boyutunun büyük olduğu zararlı haşerelere karşı uygulanmaktadır. Kendine has rahatsız etmeyen bir koku barındıran ilaçlamanın yapıldığı yerde dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Bunlar; mutfakta açık bulunan her şeyin üstünün örtülmesi, en az 3 saat ilaçlanan ortamın kapalı tutulması ve ardından kokulu ilaçlama yapılan yerin en az iki saat havalandırılarak kullanıma açılması.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama ise daha çok toplu yaşama alanlarında kullanılan bir ilaçlama yöntemidir. Bulunduğunuz ortamı terk etmenize gerek bırakmayan yöntem  özellikle iş yerlerinde rahatlıkla uygulanabiliyor.

Bize dokunmayan böcekler bin yaşasın diyerek zararlı böceklere karşı defne böcek ilaçlama sizlerin hizmetinde… Gelecek yazımızda görüşmek üzere sağlıcakla ve böceksiz kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir