Kene ile Mücadele

Birçok bulaşıcı hastalığın bulaşmasına neden olan ve sağlığımız açısından büyük tehlike teşkil eden kene ile mücadele ederken, profesyonellerden yardım istenmelidir. Çünkü bu haşereler, bireysel mücadelede insanlara zarar verebilmektedir.

Kene İlaçlaması Nasıl Yapılmaktadır?

Kene ilaçlama hizmetleri, şirketimizde uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Uzmanlarımız, en iyi sıvı ilaçlarla işlem yapmaktadır. ULV cihazları ve püskürtme yöntemi ile uygulanan ilaçlar, Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Açık ve kapalı birçok alanda kapsamlı olarak uygulanmaktadır. İlaçların püskürtme yöntemi ile uygulanmasından dolayı, haşerelerin ve larvalarının üzerinde etki sağlamaktadır. Bu yöntem doğru uygulanmazsa, kalıcılık sağlanamayacaktır. Çünkü bu böcekler, gözle görülemeyecek kadar küçüktür.

Kenenin Zararları

Gözle görülmesi güç olan bu böcekler, canlıların kanı ile beslenmektedir. Deri üzerinde bulunması durumunda, deriye yapışır ve deri içerisine girer. Yumurtalarını canlıların derisi içerisine bırakabilmektedir. Bu şekilde birçok hastalık bulaştırabilmektedir. Birçok insanın ölümüne neden olan Kırım Kanamalı Kongo Hastalığı kenelerden bulaşmaktadır. Kene ısırması sonucu insanlarda, Lyme hastalığı, Q ateşi, Akdeniz benekli ateşi hastalığı da görülebilmektedir.

Bu hastalıklardan korunmak ve önlem almak için kene ile mücadele edilmeli ve profesyonel destek sağlanmalıdır.

Kene ilaçlaması Hangi Mevsimde Yapılmaktadır?

Müşterilerimiz, şirketimize kenelerden kurtulmak için yılın 365 günü ve 24 saati gelmektedir. Ancak yaz aylarında kene ilaçlama hizmetini daha yoğun yapmaktayız.

Servislerimiz, uzman personellerimizle sağlanmaktadır. Kaliteli hizmetlerin tek adresi olan firmamız, uygun fiyatlarla kene ile mücadele etmektedir.

Keneden Kurtulmanın Yolları

Kene yaz mevsiminde yeşil alanlarda sıkça ortaya çıkan haşere türleri arasında yer almaktadır. Kan ile beslenen böcek türlerinden olan kenelerin zararları büyüktür. Taşımış olduğu mikropları kan yoluyla insanlara aktartan kene, çok sayıda kişinin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle hayatını kaybetmesine neden olmuştur.

Keneden kurtulmanın yolları hakkında yanlış bilgiye sahip olan kişiler vücutlarına yapışan keneleri kendi çabasıyla çıkarmaya çalışarak sağlığını büyük riske sokmaktadır. Kenenin başının kopmasıyla vücudun içerisinde kalan kenenin parçaları kişinin doğrudan zehirlenmesine neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda en yakın sağlık kuruluşundan yardım alınmalı ve kenelerin bulunduğu alan profesyonel kene ilaçlama firmaları tarafınca ilaçlanmalıdır.Keneden kurtulmak için yeşil alanların periyodik olarak ilaçlanması büyük etki sağlamaktadır. Bu haşerelerin üreme döneminde uygulanacak periyodik ilaçlama kene problemleriyle karşılaşılmasına engel olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir