Karınca İlaçlama

karincalar-ile-mucadeleKarınca, insanların yaşam alanlarına sıklıkla dahil olan bir haşere türüdür. Karıncaların koloni halinde yaşamaları bulunduğumuz alanda çok sayıda karınca ile karşılamamıza neden olmaktadır. Çok sayıda türe sahip olan karıncalar çok çalışkan canlılar olup günün ortalama 20 saati çalışarak geçirirler. Karıncaların yuvalarına yiyecek taşımak için oldukça fazla çalışmaları özellikle mutfak ve mutfak tezgahı üzerlerinde sıkça dolaşmalarına neden olmaktadır. Karınca ilaçlama uygulamaları ile önlem alınmadığı takdirde karıncalardan kurtulmak mümkün olmayacaktır. Karıncalar hızla üreyerek bulundukları alana zamanla dağılacaklardır. Karıncalar ile mücadele aşamasında profesyonel karınca ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır.

Karınca türleri bulundukları alan içerisine kolayca uyum sağlayarak yaşamını sürdürürler. Karınca ilaçlama uygulamaları sıvı ilaçlama ve toz ilaçlama teknikleri ile yapılmaktadır. Haşere türlerinden sağlığınızı ve çevrenizi koruyarak arındırmanın güvenli yolu resmi olarak hizmet sağlayan profesyonel ilaçlama firmalarıdır.

Haftanın yedi günü ve her saati hizmet alabileceğiniz firmamız, uzman ekipleri ile görev başındadır.

En Çok Bilinen Karınca Türleri

 • Yaprak karıncaları
 • Bal karıncaları
 • Yaprak kesici karıncalar
 • Ateş karıncaları
 • Hasat karıncaları
 • Dokumacı karıncalar

Karıncalar ile mücadele

Karıncalar oldukça ufak yapılara sahip, koloniler halinde yaşayan her tür insan gıdaları, bitki, yapraklarla beslenebilen haşerelerdir. Evlerimizde bulunmaları yüzlercesi ile başa çıkmak zorunda kalmamıza neden olacaktır ve karıncalar ile mücadele oldukça zordur. Bu yüzdendir ki karınca ilaçlama şirketleri ile görüşmek en doğru seçenek olacaktır.

Milyonlarca karınca mevcuttur ve bu haşereler kırsal alanlarda, toprak altlarında, evlerimizde mutfaklarda, duvar çatlaklarında bulunurlar. Buralarda koloniler halinde yaşarlar ve her kolonideki karıncanın görevi farklıdır. Kraliçe karınca uygun yuva bulduğunda yeni koloniler yaparlar. İşçi karınca ise besin ihtiyaçlarını karşılamak için gıda arayışı içerisindedir. Bulduklarında diğerleriyle iletişim kurar ve bu gıdaları yuvalarına taşırlar. Kendi ağırlıklarının çok daha fazla ağırlıkları taşıyabilen karıncalar ile mücadele oldukça zordur ve bireysel olarak imkansızdır. Bu nedenle zaman kaybetmeden karınca ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Çünkü bu haşerelerin sayıları çok fazla olduğundan yaşam alanlarımızdaki besinlere de zarar vereceklerdir.

Kırıntı olan yerlerde karınca istilası ile karşılaşmak mümkündür. Bu haşereler insanlar için huzursuzluk demektirler. Yüzlercesini bir arada evlerinde gören kişiler karıncalardan kurtulmak için çözüm bulmaya çalışırlar. Dışarıdan temin edilen kenara köşeye konulan karınca ilaçları ya da spreyleri ile hiçbir zaman kesin sonuçlara varılamaz. Birkaç tanesi yok edilebilir ama yüzlercesini birden yok etmek bu tarz ilkel yöntemlerle imkansızdır. Bunun için karıncalar ile mücadele etmek durumunda kalan kimselerin kesinlikle profesyonel karınca ilaçlama hizmeti almaları şarttır.  Zira karınca ilaçlama oldukça önemli bir işlemdir ve hassas davranıldığında kesin çözümler görülür. Yanlış uygulamalar ve yanlış ilaçlar sadece zaman kaybından ibaret olacaktır.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Karıncalara karşı mücadele ve yöntemlerin başında Sıvı ilaçlama gelmektedir. Sıvı ilaçlama sayesinde sizlerde yaşam alanlarınızda kirli bir görüntü oluşturan karıncalardan kurtulabilirsiniz. Karıncaların dışında diğer haşere türleri içinde uyulana yöntemler şöyledir;

 • Sıvı ilaçlama
 • Jel ilaçlama,
 • Kokulu ilaçlama,
 • Kokusuz ilaçlama
 • Fare istasyonları ve düzenekleri

Karınca İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Karınca ilaçlama yöntemlerini çevrenizden sıklıkla duyarsınız, kimileri, karıncaların olduğu alanlara kaynar su dökmenizi, kimi tuz ve kimi de hamur içine katılmış bir tür zehirle öneri vermektedir. Karıncaların güvenle kontrol altına alınmalarını sağlamak için daha kalıcı ve daha profesyonel bir uygulama yöntemi var mıdır dersiniz?

Bu sorumuzun yanıtını vermeden önce aslında sormamız gereken önemli bir soru daha var. Karınca zararlı böcek türleri içine dahil midir? Karıncalar, insan hayatını ne yönde etki etmektedir? Karınca sokar mı? Isırır mı? Zehirli midir? Bakın aklımızda kaç tane soru var. Şimdi bu sorulara mantıklı cevaplar arayalım. Evet karınca böcek türlerinin içinde sınıflandırılmaktadır. Koloniler halinde yaşarlar. Dünya üzerinde çalışkanlıkları ve iletişim ağları ile tanınırlar. Ayrıca karıncaların insanlardan daha çok insan teknolojisine zararı bulunmaktadır. Elektrik ve elektronik alanlar karıncaları her zaman cezp etmektedir. Dünya üzerinde yıllık elektronik arızaların %33’lük gibi bir kısmını karıncaların oluşturduğunu biliyor muydunuz?

Karıncalar sadece insanların yaşama alanlarında kuru bir gürültü oldukları için koruma altına alınmaktadırlar. Karıncalarda zehir yoktur. Karıncalar insanı sokmaz ve kanını emmez. Karıncalar diğer böcek türleri gibi her alanda dolaşarak mikrop toplamaz ve çeşitli hastalıkların üremesinde de aktif olarak rol oynamaz. Topluluk halinde yaşarlar. Besin kaynaklarını ve stoklarını çok önceden tutarlar. Sahip oldukları antenlerle besin kaynaklarının yerlerini birbirilerine deşifre ederler.

Karıncaların En Sık Görüldüğü Yerler Nerelerdir?

Karıncaların sıklıkla görüldükleri yer, banyo ve mutfaklardır. Bunu dışında kapı eşikleri, buzdolabı kenarları, pencere önleri, duvar çatlakları, ahşap yarıklar gibi alanlarda karıncalar sıklıkla görülmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
Powered by