Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir?

Karafatma böceği, omurgasız dünyanın her yerinde rastlanan antenli böcek türleri arasında yerini almıştır. Karafatma böceği çeşitli nedenlerle evlerimize girmiştir. Karafatma böceğini nasıl yok etmemiz gerektiğine sıra gelince! Bu işte yalnız olmayacağımızı hatırlatmakta fayda vardır.

Sızıntı, çatlak, yarık, açık unutulan kapı pencere, dışarıdan satın alınan bir eşya, evcil hayvanlara yapışarak, baca veya şömine gibi alanları kullanarak, çatılarda yer edinerek hayatımızın merkezine giren Karafatma böceklerine önce kısa bir merhabanın ardından, uzun bir elveda demeye varsanız doğru adrestesiniz o zaman.

Öncelikle, Karafatma böcek türünün evlerimizin içinde insanların sık kullanmadığı alanlara yumurtalarını bıraktığını ve he yumurtanın içinde 16-38 arasında yavru çıkabileceğini biliyor muydunuz? En önemlisi karafatmalar asla yalnız dolaşmaz ve kalmazlar. Bunu şöyle düşünürsek; evinizde sayısı 100’ün üstünde karafatma böceği var. Her birisinin onlarca yumurtasının olduğunu, her yumurtanın içinde de ortalama 30 yavru olduğunu düşünün bu sayı sanırım sızı yeterli derecede korkutmuştur. Karafatma böceği çok hızlı üremektedir. Bu noktada gerekli önlemler alınmadığı takdirde sayılarının önüne geçmek imkansız bir hale gelecektir.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Kalorifer böcekleri için olmazsa olmaz mücadele yöntemi elbette JEL İLAÇLAMA”dır. Haşerelere karşı kullanılan; Sıvı ilaçlama, Kokulu ilaçlama, Kokusuz ilaçlama, Fare istasyonları ve Jel ilaçlama yöntemleri sayesinde tüm haşerelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Karafatma böceğine karşın profesyonel olarak mücadele ve yöntemler kullanarak haşereleri kontrol altına alan firmamızı 7/24 çağrı merkezlerimizden arayarak, bilgi sahibi olabilirsiniz. Karafatma böceğine ilaçlama yapmak için bizi arayabilirsiniz. İlaçlama fiyatları ve ilaçlama evreleri için müşteri temsilcimizden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kara Fatma Böceği Yaşam Alanları Nerelerdir?

Kara Fatma Böceği genellikle mutfak alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Ya da gece aniden açtığınız lambanın ışığıyla koridorda, banyoda ve tuvalette kaçıştığını görürsünüz. Zaten bu mekanlardan da anlaşılacağı üzere, Kara Fatma Böceği, nemli alanlarda, küf tutmuş rutubetli mekanlarda, karanlık, loş alanlarda ve de pis kokulu alanlarda daha çok görülür.

Bodrum katları, merdiven altları, depolar, ardiyeler, kazan daireleri, endüstiriyel işletmeler, unlu ve gıda mamülleri imalathaneleri, yani, fırın, pastane gibi alanların yanı sıra en çok elektronik cihazların ağırlıkta olduğu alanları tercih ederler. Kara fatma böceği bu elekrrobik alanlarda yuvalanır. Bu böceğin elektronikle alakası karıncalarla ortak özellikler taşımaktadır. Dünya üzerinde elektronik arızaların %30’una karıncalar neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir