Kara Fatma Böceği Nasıl Yok Edilir?

Kara Fatma Böceği Nasıl yok edilir? Sorusu hemen hemen herkesin aklını kurcalayan bir sorudur. Kara Fatma böceği oryantal böcek olarakta bilinmektedir. Yaşam alanlarımızda türlü yöntemlerle girerek mikrop yayarlar. Bu mikroplarla hastalık yayarlar.

Kara Fatma böceğinden kurtulmanın en kolay yolu ilaçlama yapmaktır. Ancak ilaçlamanın bireysel yani kendi başınıza değil, dışardan profesyonel bir firmadan destek alınması gerekmektedir.

Kara Fatma böceğini ilaçlamak zordur. Bu böcekleri güvenle kontrol altına alabilmek için ilaçlama firmasının uygulama ve yöntemlerine kendimizi teslim etmeliyiz.

Kara Fatma Böceği Yaşam Alanları Nerelerdir?

Kara Fatma Böceği genellikle mutfak alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Ya da gece aniden açtığınız lambanın ışığıyla koridorda, banyoda ve tuvalette kaçıştığını görürsünüz. Zaten bu mekanlardan da anlaşılacağı üzere, Kara Fatma Böceği, nemli alanlarda, küf tutmuş rutubetli mekanlarda, karanlık, loş alanlarda ve de pis kokulu alanlarda daha çok görülür.

Bodrum katları, merdiven altları, depolar, ardiyeler, kazan daireleri, endüstiriyel işletmeler, unlu ve gıda mamülleri imalathaneleri, yani, fırın, pastane gibi alanların yanı sıra en çok elektronik cihazların ağırlıkta olduğu alanları tercih ederler. Kara fatma böceği bu elekrrobik alanlarda yuvalanır. Bu böceğin elektronikle alakası karıncalarla ortak özellikler taşımaktadır. Dünya üzerinde elektronik arızaların %30’una karıncalar neden olmaktadır.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Kara Fatma böceği ile mücadele ve yöntemlerinde uygulanan ilaçlama türü Jel ilaçlamadır. Jel ilaçlama sayesinde bu böcek türünden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Jel ilaçlama Kara Fatma böceğinin yoğun olarak yaşadığı alanlara bırakılır. Jel ilacını yiyen böcek yuvasına gider. Burada diğer böceklerle temas ederek onlarında etkisiz hale gelmesini sağlar.

Kurumsal firmamızdan Kara Fatma böceği il ilgili ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. 7/24 hizmet sunan çağrı merkezimizi arayarak ekonomik ve garantili ilaçlama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir