Kalorifer böceği sorunları

Kalorifer böceği, hamam böceği türlerinden bir haşeredir. Gıdaların çok fazla bulunduğu sıcak ve nemli alanlarda görülürler. Ev, iş yerleri, yemekhaneler, fırın, lokantalar bu haşerelere sıkça rastlanılan yerlerdir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak, görülebilecek sorunlarına ve zararlarına engel olunması açısından oldukça önemlidir ve bunun için profesyonel yardımlar alınmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama firmaları ile görüşülerek bu konuda hizmet alınabilmektedir.

Kalorifer böcekleri baş kısımlarından uzun antenleri mevcuttur ve bu antenleri sayesinde gıdalarını kolayca bulabilmektedirler. Işıktan rahatsız olan bu haşereler daha çok akşamları aktiftirler. Bu zaman diliminde yiyecek arayışı içerisinde olarak, gıdaları tüketmektedirler. Bıraktıkları salya ve dışkılar ise insanlar için, hastalık bulaştırıcı mikropları barındırdıkları için oldukça tehlikelidir. Kalorifer böceği ile mücadele için haşere ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalı, kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Bu haşereler kanatlarını uçmak için kullanmazlar ve yine bu haşerelerin erkeklerinin vücutlarının üst kısımlarında sert tabakalar bulunur ve bu tabakalar sayesinde kendilerini dış etkenlerden korumaktadırlar. Kalorifer böcekleri beslenmek için sadece yiyeceklerimize ihtiyaç duymazlar. Buldukları tüm kıl, yün, kağıt, naylon, silikon gibi maddeleri de yiyebilmektedirler. Maddi açıdan da zarar demek olan kalorifer böceklerinde bir an önce kurtulmak, kalorifer böceği sorunları ile karşılaşmamak için şarttır. Bu nedenle böcek ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalı ve gerekli kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Bu haşereler hızla üremektedirler. Yumurtalarını buzdolapları, çamaşır, bulaşık makinesi altları, tahta, parke altları, duvar dipleri, atık sularına bırakabilmektedirler. Gözle görülemeyecek ve bireysel olarak yok edilemeyecek bu yumurtaların erginleşmesi halinde yeniden kalorifer böceği ilaçlama gerekebilir. Böyle durumlar için haşere ilaçlama firmaları ile görüşülmesi şarttır. Yumurtalarını kapsüller halinde bırakan bu haşerelerin bir kapsülde yaklaşık 16-38 civarında yumurtaları bulunur. Hızla üremeleri ve toplu halde yaşamaları kalorifer böceği sorunları ile daha sık karşılaşılmasına sebeptir. Kalorifer böceği ilaçlama için profesyonel yardımlar gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir