İlaçlama Teknikleri

Haşerelerden kurtulmak bireysel olarak yapılacak müdahalelerle mümkün olmadığı için, ilaçlama yardımı alınmalıdır. Haşere, böcek ve kemirgenlerin biyolojik yapıları, yaşam alanları, besinleri farklı olduğundan haşere ilaçlama için değişik böcek ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır. Profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak alınacak hizmetler sizleri daha kesin çözümlere, daha hızlı şekilde ulaştıracaktır. Çünkü böcek ilaçlama hassas bir işlemdir ve bilinçsizce uygulandığında sağlık sorunlarına bile sebep olabilir. İlaçlama teknikleri;

  • Kokulu İlaçlama
  • Sıvı İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Olarak ayrılabilir. Her biri haşerenin özelliklerine ve bulunduğu ortama göre değişen böcek ilaçlama teknikleri modern ve kansız bir işlemin yürütülmesi bağlamında oldukça faydalanır.

Kokulu ve Kokusuz İlaçlama Yöntemleri

Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama yöntemleri seçeneklerimiz ile vatandaşlara farklı hizmet alabilme yetkisiz kazandırıyoruz. Örneğin; işyerlerinin sıklıkla tercih ettiği ve normal hayatın akışını bozmayan kokusuz ilaçlama yöntemi yeni bir ilaçlamanın mümkün olduğunu gösterdi.

  • Kokulu böcek ilaçlama en etkili haşere ilaçlama işlemidir. Buharlama yolu ile gerçekleştirildiğinden muhakkak bir takım önlemler alınmalı ve asla ilaçla temas edilebilecek konumlarda olunmamalıdır. Dolaylı yollarla ilaçların sizlere bulaşacağı (gıda, oyuncak, kıyafet, örtü… gibi) şeyler de korunmalı, saklanmalı ya da ilaçlama sonrasında dezenfekte edilmelidir.
  • Bir diğer yöntem olan kokusuz böcek ilaçlama ise kokusuz olduğu ve püskürtme ile gerçekleştirildiği için insanlara yan etkisi bulunmayan bir ilaçlama tekniğidir. Gıdaların fazla bulundukları yerlerde saklanamayacak durumlarda olan ya da insanların alanları terk edemeyecekleri fırın, hastane, lokanta, okul gibi yerler için kokusuz ilaçlama oldukça kolaydır. Kokulu kadar etkili olan bu haşere ilaçlama sonrasında da herhangi bir temizlik gerekmez.

Jel İlaçlama Tekniği

İlaçlama teknikleri arasında bulunan jel ilaçlama en kolay şekilde gerçekleştirilen ev, iş yeri gibi mekanlarda daha sık talep edilen ve sadece hamam böceği, türleri için uygulanabilen bir işlemdir. Sayıları çok fazla olan haşerelerden kurtulmak için ilaçların kuytu köşelere şırınga tabanca ile bırakılması şeklinde uygulanan bu haşere ilaçlama sonrasında bir temizliğe gerek yoktur. Bu ilaçlama sırasında da alanın terk edilmesi gerekmez.

Farklı ilaçlama teknikleri ile sizlere hizmet veren firmaları seçerken Sağlık Bakanlı onaylı ve ruhsatlı ilaçlama şirketi olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir