İlaçlama Sonrası Yapılması Gerekenler

Ev ve iş yerlerinde aslında en sık sorulan sorulardan biride “ilaçlama sonrası yapılması gerekenler” ile ilgilidir. Ancak bu duruma karşın çok somut bilgiler sunmak yanlış olur. Doğru yönlendirebilmemiz için öncelikle bilinmesi gereken bazı hassas noktaların altını çizmekte fayda var.

Her ilaçlama uygulamasının şeması farklıdır. Aslında ev ve iş yerlerimize sızan ve yuvalanan haşere türlerine bağlı olarak farklı ilaçlama çeşitleri mevcuttur. Yaşam alanınızı işgal eden haşere türü ya da türleri belirlenmeden zaten nasıl bir ilaçlama uygulaması yapılacağını bilemeyiz. Bu yüzden ev ya da iş yerimizdeki türlerin, Kemirgen mi? Sürüngen mi? Böcek mi? Asalak/Parazit mi? Zehirli mi? Ya da karma haşere türleri mi var mutlaka bunu bilmememiz gerekmektedir. İlaçlama sonrası yapılması gereken işlemlere dair dilerseniz önce ne tür ilaçlama yöntemlerimiz var bunları inceleyelim.

Haşerelerle Mücadele ve Yöntemleri

Haşerelerin, ev ya da işyerimizden güvenle kontrol alınması için bazı profesyonel teknik yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde çevrenizde size zarar verebilecek tüm haşerelerden anında kurtulabilirsiniz.

İlaçlama yöntemleri şunlardır;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Yukarıda ismi geçen ilaçlama türleri ile kontrol altına alınan haşerelerinin ilaçlama sonrasında yapmaları gereken şeyler bu yöntemlere göre belirlenir.

Sıvı ilaçlama, temizlik gerektirir. Jel ilaçlama bir dönem sonra gerektirmektedir. Kokulu ilaçlama tüm karma haşereler için kullanılmaktadır. Temizlik gerektirir. Fare istasyonları sadece düzenekler olduğu için temizlik gerektirmemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir