İlaçlama Pompası

İlaçlama pompası, haşere ve diğer zararlı canlı türlerinin güvenle kontrol altına alınması için geliştirilen manuel ve motorlu cihazlardır. İlaçlama pompası teknik özellikleri ile sıvı ilacın ince ve her yöne sabit eşit şekilde yayılmasını sağlamaktadır. İlaçlama alanında kullanılan ara cihaz olaraktan tanınmaktadır.

İlaçlama pompalarının özellikleri birbirinden farklıdır. Sırtta taşınan manuel olarak kullanılan ilaçlama pompasının yanı sıra, motorlu pompalarda işlev olarak ön plana çıkabilmektedir.

İlaçlama Pompasında Kullanılan İlaç Çeşitleri Hangileridir?

İlaçlama pompalarında kullanılan üç çeşit ilaçlama uygulamasından bahsedebiliriz. Bu teknik yöntemler hem manuel ilaçlama pompasında hem de motorlu, akülü cihazlarda kullanılmaktadır.

Bu uygulamalar;

  • Sıvı İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz ilaçlama

Bu ilaçlar sıklıkla kullanılan türlerdir.

İlaçlama Pompasının Kullanım Alanları Nerelerdir?

Hastane, okul, fabrika, yurt, otel, havaalanı, uçak, otobüs, gemi, yat, şantiye, otopark, otogar, sinema salonu, konferans salonu, depo, ardiye, ambar gibi alanlarda ilaçlama uygulamaları için kullanılabilmektedir.

İlaçlama Pompası ile Kontrol altına alınan pek çok haşere türü de bulunmaktadır. Bu türlerin başında; hamamböceği, karınca, pire, kene, kulağakaçan, sinek, yaban arısı, eşek arısı, danaburnu, güve, mite, akar, sülük, salyangoz gibi haşerelere uygulanarak kullanılmaktadır.

Sizlerde kaliteli ve güvenli ilaçlama hizmetleri için profesyonel bir ilaçlama firmasından destek alarak, son teknolojiye sahip ilaçlama cihazları ile yaşam alanlarınızı zararlı canlı türlerine karşın kontrol altına alabilirsiniz. İlaçlama yapılacak alanların tespiti ve sağlık problemlerine yol açmaması için mutlaka ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir