İlaçlama Pompaları

İlaçlama pompaları, haşerelere ve diğer zararlı canlı türlerine karşın üretilen ilacın, ilaçlama yapılacak alanlara ve mekanlara eşit dağılımını sağlamak amacıyla üretilmiştir. İlaçlama pompalarının içinde bulunan mekanizma püskürtme işini oldukça profesyonel bir biçimde dağılımını sağlar. Piyasada ilaçlama pompalarını satan onlarca kuruluş mevcuttur. Bu pompaların satış fiyatına ilişkin rakamları da belli aralıklarda değişmektedir.

İlaçlama Pompaları Kullanım Alanları

İlaçlama pompalarının kullanım alanları başta tarım alanları olmak üzere ev ve iş yerlerinde kapalı ve açık alanlarda kullanımları gerçekleşmektedir. Pompaların aktif olarak kullanımı profesyonel kişi ve kurumlarca yapılması daha etkilidir.

İlaçlama Pompası Markaları Hangileridir

İlaçlama pompalarında tercih edilen bazı markalar mevcuttur. BU markaların tercih edilme nedenleri uzun ömürlü ve donanım olarak arıza vermemeleridir. Ama genel olarak piyasada satışa sunulan markalar şunlardır;

  1. Oleo Mac
  2. Dimartino Markası
  3. Kama Karkası
  4. Datsu
  5. Kasei
  6. Palmera
  7. Felco
  8. Oregon
  9. Einhell

İlaçlama Pompalarının Fiyatları

İlaçlama pompalarının manuel, akülü, elde, motorlu ve benzinli olan çeşitleri mevcuttur. Bu pompaların genel fiyatlarına baktığımız zaman el pompalarına baktığımız zaman fiyatlarının 20 TL gibi makul bir fiyatla başladığını görmekteyiz. Ancak genel olarak bir fiyat aralığından bahsedecek olursak, ilaçlama pompalarının fiyatları 20 TL’den başlayıp 2000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

İlaçlama pompalarının işlevi tek başına zaten yetmez. Bu işlevlerin bir birini tamamlaması gerekmektedir. Yani iyi bir ilaçlama pompası tercih ettiğiniz kötü bir ilaç ile iyi sonuçlar vermeyebilir. Yaşam alanlarınızın temizliği, sağlığınız ve mikroplardan korunmak için ilaçlama uygulamalarından mutlaka faydalanın ve yılın belli dönemlerinde periyodik olarak ilaçlama işlemlerini yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir