İlaçlama Makinaları

Son yıllarda benzinli olarak pek çok fonksiyona sahip olan İlaçlama makinaları, artık hem tarım alanlarında hem de bahçelerimizde aktif olarak kullanılmaktadır. Kullanımı gayet basit olan ilaçlama makinaları, çok az benzin tüketerek çevreye ve ekonomiye de katkı sağlamaktadır.

Haşerelere İlişkin

Haşerelerin doğal yaşam alanlarından kopmasına neden olan bizler, yine haşerelerin kontrol altına alınmasında da etkin rol oynayanlar bizleriz. Haşerelerin son yıllarda çoğalmasını en büyük nedenleri altında doğal yaşam alanlarının yok olmasıdır. Su, barınma ve besin kaynağını kaybeden haşere türleri, sığınacak tek liman olarak insanların yaşam alanlarını istemeden de olsa tercih ederler. Bu davetsiz misafirler 2 ila 7 yıl ömürleri oyunca yaşam alanlarımızda bizimle aynı havayı soluyacaklardır.

İlaçlama Türleri

İlaçlama türleri ev ve zira ilaçlama olarak iki ana başlık altında toplamamız da fayda vardır. Ev ve iş yerleri için geliştirilen mücadele ve yöntemler ise kendi aralarında 5 ana başlık altında toplanmaktadır. Ev ve iş yerleri için uygulanan ilaçlama türleri şunlardır; Sıvı ilaçlama, Jel ilaçlama, Kokulu İlaçlama, Kokusuz İlaçlama, Fare istasyonları ve düzenekleridir.

Tarım alanları ve bahçelerde kullanılan yeni nesil ilaçlama makinaları mucizeler yaratmaktadır. İlaçlama makinaları daha çok sera alanlarında ve geniş tarım arazilerinde kullanılmaktadır. Avantajları, benzinli olması, taşınabilir olma kolaylığı ve etkili çözüm sunmalarıdır.

Piyasada ilaçlama makinaları satılmaktadır. İlaçlama makina fiyatlarına ilişkin ebat ve büyüklüğüne göre değişmekte olduğunu söylememiz de fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir