Haşereler İçin Ne Yapılmalıdır

Yaşam alanlarımıza girerek bizlere zarar veren haşereler ile ilaçlama yaparak mücadele edebiliriz. İlaçlama, zararlı haşere ve kemirgenleri bulundukları yerden yok etmek için, eğitimli elemanlar tarafından makineler ile yapılan işleme denmektedir.

İlaçlama, yazın daha çok yapılan bir işlemdir, çünkü haşerelerin çoğu sıcağı sevdikleri için yazın ortaya çıkarlar. İlaçlama firmaları, sizleri sadece haşerelerden değil hastalıklardan da korur. Müşterilerimizin istekleri ve haşerelerin türüne göre yapılan sıvı kokulu, sıvı kokusuz ve jel olmak üzere 3 tür ilaçlama şeklimiz vardır.

Sıvı kokulu ilaçlama: Püskürtülerek yapılan bir ilaçlama şeklidir. Sıvı kokulu ilaçlamanın yapıldığı yerde, ilaçlama elemanı dışında kimse bulunmamalıdır. İlaçlanan yer 2 saat kapalı kalmalı ve 30dk havalandırıldıktan sonra kullanılmalıdır.
Sıvı kokusuz ilaçlama: Püskürtülerek yapılan bir ilaçlama şeklidir. Sıvı kokusuz ilaçlamada, ilaçlama yapılan yerin terk edilmesine ve kapalı tutulmasına gerek yoktur.
Jel ilaçlama: Jel kıvamında olan bu ilaç, böceklerin ulaşabilecekleri her yere uygulanmalıdır. Böcek jelden yedikten sonra yuvasına döndüğünde ölür ve diğer böcekler de bu böceğin ölüsünü yedikten sonra ölür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir