Haşere Ve Farelerle Mücadele Şekli Nasıldır?

Haşere ve farelerle mücadele şekli nasıldır? Sıkça insanların kafasını kurcalayan bir sorudur. Dolayısıyla insanlara evlerinde ya da kendi yaşam alanlarına ait başka yerlerde fare ve haşerelerle karşılaştıklarında artık böcek ilaçlama hizmeti veren firmaları aramak yerine arama motorlarına sıkça Haşere ilaçlama, Fare ilaçlama, haşere ile mücadele benzeri pek çok başlıkta toplayabileceğimiz sorular yöneltmektedir. Ve onlardan kurtulabilmenin yolunu internette aramaktadırlar. Ancak gerçek şu ki haşere ve farelerle mücadele şekli kesinlikle profesyonel haşere ilaçlamadan geçer. Bunun dışında gerçekleştireceğiniz tüm bireysel mücadelelerin ne farelere ne de haşerelere hiçbir etkisi olmayacaktır. Hiçbir etkisi olmadığı gibi de yanlış yapılan haşere ilaçlama uygulamalarının size ve sevdiklerinize çok büyük zararları dokunacaktır.

Haşere İlaçlama Neden Gereklidir?

Haşere ilaçlama neden gereklidir? Aslında bu sorduğunuz sorunun cevabı apaçık ortadadır. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığının korunması başta olmak üzere haşere ve böceklerden tamamen kurtulmanız için haşere ilaçlama uygulaması gereklidir. Dışarıdan insanların yaşam alanlarına gelerek her türlü mikrobu taşıyan bu zararlı haşereler evimizde yiyeceklerimizin, eşyalarımızın, üzerinde gezinerek dışkı ve salyalarını bırakabilmektedirler. Bunlar bizim sağlığımızı bozan son derece ciddi meselelerdir ancak çoğu zaman bizler bunu göz ardı ederiz. Haşere ilaçlama da kendi başına uygulama yapmaya koyulan insanların çoğu ya başarısız olmuştur. Ya da kendilerini zehirleyerek hastanelik olmuşlardır. Sırf bilinçsizce yapılan ilaçlamalar yüzünden alerjik bir takım hastalıklara yakalananların oranı da azımsanamayacak kadar çoktur. Haşereleri ilaçlarken ilaçlanacak haşere türüne göre uygun böcek ilaçlama yöntemleri vardır. Bu yöntemler:

  • Kokulu İlaçlama Uygulaması,
  • Kokusuz İlaçlama Yöntemi,
  • Jel İlaçlama,
  • Sıvı İlaçlama ve
  • Fare İlaçlama da kullanılan fare istasyonu uygulamasıdır. Onu da fare ilaçlama başlığı altında ayrıca anlatacağız.

Fare ilaçlama Nasıl Yapılır?

Fare ilaçlama nasıl yapılır? Bilen bilmeyen herkesin merak ettiği bir konudur. Çok eskiden yapılan ilkel uygulamalardan ziyade yakın tarihte kapan, fare yapışkanı benzeri hem kanlı hem de tiksindirici uygulamalardan sonra teknolojinin gelişmesi ve ilaçlama firmalarının bu türden uygulamaları benimsemesi sayesinde fare ilaçlama işlemi artık fare istasyonları aracılığıyla yapılmaktadır. Fare de yapılan uygulama böcek ilaçlama işleminde kullanılan uygulamalardan biraz daha farklıdır.  Örneğin fare ilaçlama işleminde uzman ekip fare istasyonunu sizin yaşam alanınızın dışında bir yerlere kurarak fareleri oradan uzaklaştırır ve dışarıda imha eder. Fareler fare istasyonundaki yemin kokusunu alarak burayı ziyaret eder ve zehirli yemden beslenerek kısa bir süre sonra zehirlenerek ölürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir