Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum

Hamam böceği, boyları 5-8 cm, yassı oval vücuda sahip, üç çift ayak ve bir çift anteni olan canlılardır. Su ve besin ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktif olan hamam böceği, sırtında bulunan kitinli derileri sayesinde her türlü tehlikeden rahatlıkla kurtulabilir. Genellikle evlere, kapı, pencere, lağım, dışarıdan alınan paket ve eşya ile giren hamam böceği, çok kısa sürede, hızla üreyerek eve yerleşir. Hamam böceği, eve geldiğinde ilk banyo ve mutfağa yerleşerek, yumurtalarını paketler halinde dolaştığı, duvar çatlakları, parke altı, dolap arkaları gibi alanlara dağıtarak kısa sürede ürer. Hızla çoğalarak evi istila eden hamam böceğinden nasıl kurtulurum? Hamam böceğinden kurtulmak zordur, mücadelesi en zor canlılardan birisidir. Bu nedenle hamam böceğinden kurtulmak için profesyonel destek almak gerekir.

Hamam böceğinden nasıl kurtulurum?

  • Hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle, açıkta bulunan gıda maddelerini ambalajlayıp, açıkta bulunan çöpler toplanmalı, besin kırıntılarını süpürülmeli, mutfakta bulunan bulaşıklar temizlenmelidir.
  • İnsanların gıdalarına ortak olup, üstlerinde dolaşarak, salya ve dışkısını bırakıp hastalıklara yol açan hamam böceğinden kurtulmak için piyasada satılan böcek ilaçları ile kişisel uygulamalar başarı sağlamaz. Çünkü hamam böceği o kadar dirençlidir ki kullanılan ilaçlara direnç geliştirip, bağışıklık sistemini geliştirerek, bu ilaçlardan hiç etkilenmemeyi başarır.
  • Radyasyona bile direnç geliştiren hamam böceği, kafası koptuğu halde bile bir hafta yaşayabilir, su içemediği için ölür. Açlığa bir ay dayanabilmektedir. Hamam böceğinden kurtulmak için yasal çalışan ilaçlama şirketlerinden yardım alınması gerekir.
  • Hamam böceği öldükten sonra bile yumurta bırakabilme özelliğindedir. Yani ölünce bile soyunu devam ettiren hamam böceğinden kurtulmak için ilaçlama şirketimizi 7/24 arayıp, etkili hamam böceği uygulamaları ile kısa sürede bu zararlılardan kurtulabilirsiniz.
  • Hamam böceğinden kurtulmak için ilaçlama şirketimizde sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama yönteminde, ortamda bulunan hamam böceklerinden kısa sürede kurtulmanız sağlanırken, yumurtadan 18 gün sonra çıkacak olan hamam böcekleri ile de, Jel ilaçlama yöntemi ile kurtulmanız sağlanır.
  • İlaçlama şirketimiz, ortamda bulunan hamam böceği yoğunluğuna uygun olarak ilaçlama yöntemlerini kullanıp, ekonomik, etkili ve garantili hamam böceği ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir