Hamam Böceği

Hamam Böceği İlaçlama : Hamam böceği eklem bacaklılar gurubunda, başında bir çift anteni olan 6 bacaklı, boyları 1-4 cm arası değişen, kanatlı, uçamayan küçük haşere türleridir. Bu haşerelerden Hamam Böceği İlaçlama Sistemimiz ile kurtulabilirsiniz.Hamam böcekleri hepçildir yani hem et hem de ot ile beslenebilirler. Hamam böcekleri çok dayanıklı hayvanlardır, insana kıyasla radyasyona 6 ila 15 kat daha direnç gösterirler. Bazıları hiçbir şey yemeden 1 ay kadar aktif yaşayabilir. Hamam böceği kafası koptuğunda 2 haftaya kadar yaşayabilir çünkü hamam böceklerinin beyinleri ayakların dadır fakat başsız bir hamam böceği açlıktan ölecektir.

Hamam böceği ne yer?

Hem etçil hem de otçul beslenebilen hamam böcekleri, yiyecek artıkları, küçük böcek türleri ve ölü hayvan leşleri ile beslenirler. Açıkta bırakılan yiyecekler hamam böceklerine davet çıkarır ve bu yiyecekler üzerinde gezinen hamam böcekleri taşıdıkları mikrop ve hastalıkların bulaşması ile salgın hastalıklara neden olurlar. Verem, dizanteri, hepatit, astım, mantar, grip gibi bulaşıcı hastalıklar taşıyan hamam böcekleri yaşadığımız ortamlarda bulunarak sağlığımıza ciddi tehdit oluşturmakta.

Hamam Böceği İlaçlama Firmaları

Hamam Böceği İlaçlama , Hamam böceği nasıl ürer? Hamam böceği üremesi ve çoğalması diğer haşerelerde olduğu gibi yumurtlayarak gerçekleşir. Hamam böcekleri bazen yılda 1 defa çiftleşir ve bu çiftleşme onlara yeter. Çiftleşmeden sonra yılda ortalama 8 defa yumurta bırakırlar. Her yumurtlamada yaklaşık 20 ila 30 yumurta içeren kapsüller bırakırlar ve yılda ortalama 200, 300 arası yumurta bırakabilirler. Yumurtalarını genellikle kuytu, ışık almayan, karanlık köşelere, duvar çatlakları, fayans araları gibi yerlere bırakırlar.

Hamam böceği nerelerde görülür?Daha çok nemli ve sıcak ortamları seven hamam böcekleri her türlü ortam ve koşula adapte olabilirler. Besin bulabildiği nemli ve sıcak her ortamda yaşayan hamam böceklerine, doğal ortamlarda, orman, su kenarı, kanalizasyon gibi nemli yerlerde rastlamak mümkündür. Hamam böceği evde en çok mutfak, banyo ve tuvalet gibi yerlerde görülür.Hamam Böceği İlaçlama ile mücadele Hamam böcekleri çok hızlı üreyen haşereler olduğu için bu böceklerle mücadele önemli ve mutlaka zamanında müdahale edilmelidir. Hamam Böceği İlaçlama periyodik olarak yapılmalı. İlaçlama sonrası bütün böcekler ölse bile bırakmış oldukları yumurtalar ilaçlamadan etkilenmez ve yavrular 15-18 gün sonra yumurtadan çıkacağı için bu süre içerisinde tekrar ilaçlama yapılmalıdır.

Hamam böcekleri çok dayanıklı hayvanlar olduğu için bilinçsiz yapılan ilaçlama etkili olmayıp böceklerin ilaca karşı direnç kazanarak çoğalmalarına neden olabilir. Bu haşerelerle mücadele için profesyonel ilaçlama yapan, sağlık bakanlığından onaylı ve ruhsatlı ilaç kullanan firmalar tarafından ilaçlama yapılmalıdır. Evde gördüğünüz bir tane haşere yüzlercesinin habercisidir. Evinizde hamam böceği gördüğünüzde mutlaka ilaçlama firmamıza danışın.

Hamam böceği zararları

Hamam böceği çok hızlı hareket etmektedir. Türleri yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Üzerlerinde mikrop taşımaktadırlar. Bu mikroplar aracılığı ile insanlara zarar vermektedirler. Mikropları salyaları ve dışkıları ile bulaştıran hamam böcekleri ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Hızlı hareket ettikleri için bireysel olarak mücadele etmek çok zordur. O yüzden hamam böceği ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.

Yiyecek aayışı içerisinde evlerimize girerek, yaşam alanlarımıza bakterilerini bulaştırmaktadırlar. Mutfakta gezinerek, besinlerimize ortak olabilirler. Sadece sağlık sorunlarına değil, aynı zamanda ekonomik ve psikolojik sorunlara neden olurlar. Hamam böceğinin zararları insanlara büyük kayıplar yaşatmaktadır. Bu nedenle, profesyonel olarak hamam böceği ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.

Birşey yemeden içmeden yaşamlarını sürdüren ve kafası kopsa dahi yaşamaya devam eden hamam böceği, dayanıklı bir haşere türüdür. Bu haşere türü ile baş etmek çok zordur. Hamam böceği zararlarınden korunmak için yardım almak gerekmektedir. Sadece evlerde değil tüm yaşam alanlarında bu haşerelere rastlamak mümkündür. Lokanta, fırın, restoran, büfe, yemekhane gibi gıda maddelerinin bulunduğu alanlarda periyodik olarak hamam böceği ilaçlama işlemi yaptırmalısınız.

Hama m böceği zararlarından korunmak için Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla hizmet veren firmamızdan yardım alabilirsiniz. 7/24 hizmet veren Öz böcek ilaçlama firması olarak garantili yöntemlerle hamam böceği ilaçlama işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir