Hamam Böceği Jeli ile Mücadele Yöntemleri

Hamam böceği jeli; böcek türlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde kontrol altına alınmaları için geliştirilen özel ilaca verilen isimdir. Jel ilaçlama profesyonel ilaçlama çeşitleri arasında önemli çeşitlerden birisidir. Hamam böcekleri, Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, Kakalak Böceği, Karafatma Böceği, Kalorifer Böceği, Apartman Böceği gibi böcek türlerinin kontrol altına alınma süreçleri jel ilaçlama ile sağlanmaktadır.

Hamam Böceği Jeli Kullanım Şekli Nasıldır?

Hamam böceklerinin kontrol altına alınma süreçleri diğer haşere türlerine göre çeşitlilik arz etmektedir. Hamam böcekleri yalnız yaşamayı sevmezler. Toplu halde yaşarlar. Ayrıca hamam böceklerinin birbirilerinin dışkısını, kusmuğunu ve en önemlisi bir birilerinin ölülerini yiyebilmektedirler. Bu nedenle hamam böceklerine yapılan işlem bu bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır.

Hamam böceği jelinin kullanım şekline ilişkin olarak, jelin profesyonel bir ilaçlama firmasının uzman kadrosu tarafından yapılması daha sağlıklıdır. Çünkü ilaçlama işlemlerinde sağlığımız söz konusudur ve sağlık şakaya gelmez. Amatör ve ilkel ilaçlama yöntemlerini kendiniz evde yapmayınız. Hamam böceği jeli böceklerin yoğun olduğu alanlarda yüzeylere uygulanmaktadır. Bu güzergaha uygulanan jel hoş kokusu ile hamam böceklerini kendisine geri çeker. Jel ilaçlama her böcek için çözüm üretir.

Jelin alanda olduğunu gören hamam böceği büyük bir iştahla jel ilaca temas eder ve bu jel ilaçtan afiyetçe yer. Hemen oracıkta ölmez tabi. Çünkü jel ilacın amacı hamam böceğinin yuvalandığı yerde ölmesidir. Buradaki asıl amaç, jel ilacın etkisinin ne kadar tesirli olduğunu göstermektir. Yuvada ölen hamam böceği diğer hamam böcekleri tarafından yendikten sonra hepsi zehirlenerek ölür. Bu ölüleri yiyen diğer hamam böcekleri de ölür.

En Kaliteli Jel İlaç Fiyatları

  • Bayer
  • Dual
  • Aydın Kimya
  • Basf
  • Safa Tarım
  • Syngenta
  • Sis tarım
  • Zapi
  • Vebi

Gibi markaların hamam böceği jeli ilaçlarını gönül rahatlığı ile satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Sadece burada unutmamanız gereken en hassas nokta ilaçlama işlemlerinin profesyonel bir firma aracılığı ile yapılmasıdır. İlaçlama fiyatları yüz ölçümü ve kullanılacak miktara göre değişmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir