Hamam Böceği İlaçlamanın Zorlukları

Hamam böceği ilaçlamanın zorlukları için ele aldığımız bu yazımızda hamam böceklerinin özelliklerine, hamam böceklerinin zararlarına ve hamam böceklerinden kurtulma yollarına değineceğiz. Ancak ilk etapta başlığımız doğrultusunda konuyu biraz irdeleyelim. Hamam böceği ilaçlamanın zorluğu şudur. Hamam böcekleri hemen hemen her yerde görülebilen ve böcek ilaçlama firmalarının en çok hizmet verdiği böcek türüdür. Her yerde, her iklim koşulunda yaşayabilecek karakteristik özelliklere sahip olduğu için yaşam alanlarımızda sıkça rastlanır. Ve çok çabuk üreyen ve hızlıca çoğalan bir tür haşere olma özellikleri vardır. Hamam böceği grubunda bulunan haşereler, kalorifer böceği, kakalak, karafatma gibi türlerdir.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böcekleri yaşam alanlarımıza dışarıdan gelmektedirler. Dışarıda da ne yazık ki nerede mikroplu, nerede kirli bir alan varsa orada dolanarak bizlerin yaşam alanlarına girmektedirler. Ve ikinci kez ne yazık ki diyerek devam edeceğiz. Çünkü hamam böcekleri geldikleri bu pis yerlerden sayısız mikrobu üzerlerinde taşımaktadırlar. Ve bizlerin yaşam alanlarına bu mikropları taşırlar. Bu da yetmezmiş gibi yiyecek, kıyafet vb. yerlerde dolaşarak bu mikropları buralara bulaştırabilirler. Ayrıca yiyeceklerin üzerine dışkılarını bıraktıklarında son derece ciddi bulaşıcı hastalıkların nedeni olabilmektedirler. Bu işin fizyolojik boyutudur. Konunun bir de psikolojik boyutu vardır. Yaşam alanlarında bu böceklere rastlayan insanlar tiksinme, kaşınma, bulantı benzeri psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Çoğu insan bu böcekler yüzünden saç baş yolacak hale gelebilmektedir. Onlardan kurtulabilmenin tek yolu hamam böceği ilaçlama yaptırmaktır.

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hamam böceği ilaçlama nasıl yapılır? Diye merak edenlere ilk önce başlıktaki sorunun cevabını vererek başlayalım. Hamam böceği ilaçlama işlemi sanıldığı kadar zor değildir. İki türlü olarak gerçekleşen hamam böceği ilaçlama işlemi mutlaka profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Hamam böceği ilaçlama işleminde kullanılan ilk yöntem kokusuz ilaçlamadır. Bu işlem sırasında evinizi terk etmek zorunda kalmazsınız. Gerekli yerlere sıkılarak uygulanan bu işlem sonrasında 3 gün boyunca ıslak temizlik yapılmamalıdır. İlaç etkisini 3 gün boyunca sürdürecektir. Hamam böceği ilaçlama işleminde ikinci yöntem jel ilaçlamadır. Jel kıvamında hazırlanan zehirli ilaç kapı, pencere ve mutfak dolaplarının iç kısımlarına sıkılarak yapılır. Bunun sebebi ise böcekler buralarda sıkça bulunmaktadırlar. Bu jeli yiyerek zehirlenerek ölürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir