Hamam Böceği İlaçlama

Firmamız, uzun yıllardır hamam böceği ilaçlama hizmeti vermektedir. Sektörde en tecrübeli hamam böceği ilaçlama şirketleri arasında bulunan firmamız, ekonomik fiyatlarla ilaçlama hizmeti vermektedir. Hamam böceğinden kurtulmanızda, en iyi yöntemlerle kesin sonuç sağlamaktayız. Uygulamasında özellikle jel ilaçlamayı tercih eden Öz böcek ilaçlama, siz değerli müşterilerine uygulamalarında garanti vermektedir.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böceği, insanların yaşam alanlarında bulunan ve insanlara birçok hastalık ve mikrop bulaştıran bir böcektir. Bu yüzden yaşam alanında hamam böceği problemi yaşayanlar mutlaka uzman kişilerden destek almalıdır. Bu uygulamayı yapabilecek hamam böceği ilaçlama firmaları iyi araştırılmalıdır. Evinize, işyerinize, ofisinize gelen ilaçlama personellerine mutlaka belgelerini sorun ve kontrol edin. Firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı hamam böceği ilaçları ile uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Yaşam Alanlarımıza Geçiş Sağlama Yolları

Hamam böcekleri 3500 ila 4000 arası türe sahip olan canlılardır. Önüne çıkan her türlü organik madde onların besin kaynağı olabilmektedir. Bu sebeple de taşımış oldukları mikropların yayılma oranı oldukça yüksektir.

Hamam böcekleri bir kaç çeşitte yaşam alanlarımıza dahil olmaktadır. Türlerine göre özellikleri de değişebilmektedir. Bu da tedbir yöntemlerinde farklılıklar meydana getirebilmektedir. Yaşam alanlarımızda rastlayacağımız üç tür hamam böceği mevcuttur:

 • Alman Hamam Böceği
 • Amerikan Hamam Böceği
 • Oryantal Hamam Böceği

Bu böcek türleri genellikle insanların yaşam alanlarında, insanların yiyebildiği ya da yiyemediği her türlü nesneyle beslenebilmektedir.

Alman Hamam Böceği: Açık kahverengi olan ve genellikle 13 -15 cm boylarındaki Alman hamam böceklerinin kanatları mevcuttur. Fakat bu kanatları çok sık kullanamazlar. Genellikle iç mekanlarda yaşamlarını sürdürmekte olan bu böcekler, sıcak ve nemli ortamları sevmektedir. Bu nedenle genellikle banyo ya da mutfak ortamları tercihidir. Her türlü besin kaynağıyla beslenebilirler. Hızlı bir üreme yapısına sahip olan Alman hamam böcekleri, yumurtlama sistemiyle üremektedir. Bu yumurtaların erişkinliğe ulaşma süresi genellikle 100 gün civarındadır. Yaşam süreleri de bu süreyle doğru orantılıdır.

Amerikan Hamam Böceği: Kırmızımsı kahverengi olan Amerikan hamam böceklerinin ebatları 50 mm’ye ulaşmaktadır. En yaygın hamam böceği türlerinden biridir. Genellikle sürü halinde yaşarlar ve geceleri aktiftirler. Nemli ve ılık ortamları sevmekte olan Amerikan hamam böcekleri, çok hızlı hareket etmeleriyle bilinirler. Ayrıca sahip oldukları kanatları sayesinde uçma yeteneğine de sahiptirler. İç mekanlarda yaşadıklarından dolayı, insanların yaşam alanlarına rahatlıkla girip çıkabilirler. Besin depolanan her yerde üreme özelliğine sahip olan bu böcek türleri, taşıdıkları mikropları bulundukları ortama yayarak, diğer canlıların sağlıkları üzerinde tehdit unsuru oluşturmaktadır.

Oryantal Hamam Böceği: Ebatları dişi ve erkek olanlarda farklı olmak üzere 25-32 mm arasında olan bu böcek türleri, kırmızımsı kahverengi renginde ve kanatlıdır. Genellikle geceleri aktif olan Oryantal hamam böcekleri, hızlı hareket etmektedir. Oryantal hamam böcekleri, çöplerden çürümekte olan besin maddelerinden beslenebilirler. Hiç yemek bulamadan bir ay kadar yaşadıkları bilinen bu böcek türleri susuzluğa ise yalnızca iki hafta dayanabilmektedir. Yaşam alanlarımızı, beslenme ve barınma ihtiyacıyla istila edebilecek olan Oryantal hamam böceği, yemek kırıntılarından, çöplerden, gece dışarıda açık bir şekilde bırakılan hayvan mamalarından besin ihtiyacını karşılayabilmektedir. Taşımış oldukları mikroplar nedeniyle insan sağlığı üzerinde tehlike oluşturan bu böcek türleri, diğer tüm hamam böceği türevleri gibi profesyonel bir ekip tarafından yaşam alanlarından uzaklaştırılması gerekmektedir.

Evlere farklı yerlerden ve farklı şekillerle gelen hamam böcekleri insanlara birçok hastalık ve mikrop bulaştırabilirler. Genellikle evlere, pis lağım suyundan, dışarıdan alınan bir eşyadan, açık bırakılan kapı ve pencereden, duvar yarıklarından olmak üzere birçok yerden akın ederler. Evde açıkta bırakılan yiyecekleri tüketebilir, bu yiyecekler üzerine dışkı, yumurta bırakabilir ve besinler üzerinde salyaları kalabilir. İnsanlar bu besinleri tükettiği zaman birçok hastalıkla tanışmış olurlar. İnsan sağlığı açısından bu denli tehlikeli olan haşerelerden kurtulmak için profesyonel tedbirler almak, problemin çözümü açısından çok daha etkili olacaktır. Hamam böceğinden insanlara çeşitli hastalıklar bulaşabilmektedir. Hamam böceği ilaçlama uygulaması ile bu hastalıklardan korunmanız mümkündür.

 

Hamam Böceğinden Bulaşan Hastalıklar

 • Mantar
 • Verem
 • Dizanteri
 • Astım
 • Hepatit Virüsü
 • Alerjik Hastalıklar

Bu tip hastalıkları, böceklerin yaşam alanlarımıza taşımış oldukları mikroplardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, yaşam alanlarımızın düzenli aralıklarla ilaçlama işlemine tabi tutulması, sağlığımız ve yaşam kalitemiz açısından oldukça etkili olacaktır.

Sağlık Bakanlığı Onaylı İlaçlama

Hamam böceğinin taşıdığı mikroplar ve bulaştırdığı hastalıklardan kendimizi korumak adına muhakkak profesyonel hizmet almalısınız. Ev ve yaşam alanlarında hamam böcekleri varsa mutlaka en kısa zamanda önlemini almak gerekir. Hamam böceği ile mücadele etmek ve hamam böceğinden kurtulmak için en ideal metot ilaçlama işlemidir. Hamam böceği ilaçlama servisi, durmaksızın çalışmalarına devam etmektedir. İrtibat numaralarımızdan bize ulaşabilir, hizmet talebinde bulunabilir ve ekonomik fiyatlarımız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Hamam böcekleri, nasıl yok edilir gibi sorulara maruz kaldıysanız, muhtemelen başınız hamam böcekleri ile derttedir. Hamam böcekleri, insanları ısırarak veya tenine zarar vererek bir uygulama işleminde bulunmaz. Hamam böceklerinin yaydığı mikroplar insanlara daha çok zarar vermektedir. Gündüz vakitlerini yuvalarında dinlenerek geçiren hamam böcekleri geceleri aktif rol oynarlar.

Hamama böceklerinin yaşam alanları diğer haşere türleri ile ortak ve benzer özellikler taşımaktadır. Hamam böcekleri karanlık, loş, bodrum, depo gibi yerlerde konuşlanırken, faaliyet alanları ise, tesisat borularının ara boşlukları, banyo ve tuvaletler, mutfak tezgahı ve lavaboları, pis su giderleri gibi mekanlarda daha çok aktif olurlar. Hamam böcekleri; küf, nem, pis koku, rutubetli alanlarda hayat bulurlar. Bu alanların dışında hijyenik ortamlarda yaşayamazlar. Bir hamam böceğine verebileceğiniz en büyük ceza onu temiz bir ortama alma durumunuzdur.

Hamam böcekleri, dolaştıkları alanlarda, özellikle mutfaklarda açık gıda ve sıvı gıdalar üzerinde kusmuk ve dışkılarını bırakırlar. Mutfak lavabosuna da salyalarını bırakırlar. Hamam böcekleri, birbirlerinin kusmuğunu ve dışkısını yiyen türlerdir. Bununla da yetinmeyen hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini de afiyetçe yerler. Bu araştırmayı yapan ünlü pedagogların sırrı elbette ilaçlama sektöründe mucize bir sır olarak kayıtlara geçmiştir. Çünkü hamam böceklerinin güvenle kontrol altına alınması için yapılan çalışmalarda bu taze bilgi çok işe yaramıştır.

Hamam böceklerinin kontrol altına alınması için kullanılan ilaç Jel İlaçlama yöntemidir. Peki, Jel ilaçlama nasıl uygulanmaktadır? Jel ilaçlar, doğal ve kokusuz bir şekilde tasarlanmış olan ve insan sağlığı üzerinde de herhangi olumsuz bir etkide bulunmayan ilaçlardır. Bu sebeple yaşam alanlarımıza rahatlıkla uygulayabileceğimiz jel ilaçlar, evlerimizdeki ya da iş yerlerimizdeki hamam böceği problemlerini de kısa sürede ortadan kaldırmamıza yardımcı olacaktır.

Jel ilaçlar, hamam böceklerinin geçiş bölgelerine ya da kapı ve pencere pervazlarına noktalama şeklinde uygulanarak böceklerin ilaca temas etmesi sağlanmaktadır. Zehirle temas eden hamam böceği zehri yedikten sonra yuvasına dönerek orada ölür. Ölen böceği yiyen diğer böcekler de zehirden ölür. Bu döngü hamam böcekleri bitene kadar devam eder. Bu şekilde gayet pratik bir şekilde hamam böceği problemlerine son vermek mümkündür.

Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum

Hamam böcekleri, boyları 5-8 cm, yassı oval vücuda sahip, üç çift ayak ve bir çift anteni olan canlılardır. Su ve besin ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktif olan hamam böceği, sırtında bulunan kitinli derileri sayesinde her türlü tehlikeden rahatlıkla kurtulabilir. Genellikle evlere, kapı, pencere, lağım, dışarıdan alınan paket ve eşya ile giren hamam böceği, çok kısa sürede, hızla üreyerek eve yerleşir. Hamam böceği, eve geldiğinde ilk banyo ve mutfağa yerleşerek, yumurtalarını paketler halinde dolaştığı, duvar çatlakları, parke altı, dolap arkaları gibi alanlara dağıtarak kısa sürede ürer. Hızla çoğalarak evi istila eden hamam böceğinden nasıl kurtulurum? sorusunun cevabına gelecek olursak, hamam böceğinden kurtulmak zordur, mücadelesi en zor canlılardan birisidir cevabını verebiliriz. Bu nedenle hamam böceğinden kurtulmak için profesyonel destek almak gerekmektedir.

 • Hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle, açıkta bulunan gıda maddelerini ambalajlayıp, açıkta bulunan çöpler toplanmalı, besin kırıntılarını süpürülmeli, mutfakta bulunan bulaşıklar temizlenmelidir.
 • İnsanların gıdalarına ortak olup, üstlerinde dolaşarak, salya ve dışkısını bırakıp hastalıklara yol açan hamam böceğinden kurtulmak için piyasada satılan böcek ilaçları ile kişisel uygulamalar başarı sağlamaz. Çünkü hamam böceği o kadar dirençlidir ki kullanılan ilaçlara direnç geliştirip, bağışıklık sistemini geliştirerek, bu ilaçlardan hiç etkilenmemeyi başarır.
 • Radyasyona bile direnç geliştiren hamam böceği, kafası koptuğu halde bile bir hafta yaşayabilir, su içemediği için ölür. Açlığa bir ay dayanabilmektedir. Hamam böceğinden kurtulmak için yasal çalışan ilaçlama şirketlerinden yardım alınması gerekir.
 • Hamam böceği öldükten sonra bile yumurta bırakabilme özelliğindedir. Yani ölünce bile soyunu devam ettiren hamam böceğinden kurtulmak için ilaçlama şirketleri, düzenli aralıklarla ilaçlama tekrarları gerçekleştirmek durumundadır.

Hamam böceğinden kurtulmak için ilaçlama şirketimizde sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama yönteminde, ortamda bulunan hamam böceklerinden kısa sürede kurtulmanız sağlanırken, yumurtadan 18 gün sonra çıkacak olan hamam böcekleri ile de jel ilaçlama yöntemi ile kurtulmanız sağlanır.

İlaçlama şirketimiz, ortamda bulunan hamam böceği yoğunluğuna uygun olarak ilaçlama yöntemlerini kullanıp, ekonomik, etkili ve garantili hamam böceği ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Sizler de etkili ilaçlama yöntemlerimiz aracılığıyla, problem haline gelen hamam böceklerinden kurtulmak isterseniz, 7/24 firmamızın müşteri hizmetlerine ulaşabilir, uzman ekiplerimizden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Hamam Böceği TürüAlman Hamam BöceğiAmerikan Hamam BöceğiOryantal Hamam Böceği
Böceğin Boyutları13-15 cm50mm25-35mm
Yetişme Ortamı32 °C32 °C20-30 °C
Yumurtaların Gelişme Süresi6-12 hafta4-15 ay6-12 ay
Ömürleri7-8 ay1-2 yıl1-2 yıl
Uçabilme KabiliyetleriZorluklaEvetHayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
Powered by