Güve ilaçlama nasıl yapılır?

Güveler kelebeğe benzerliği ile bilinen haşerelerdir. Ancak kelebeklerden ayrılabilen birçok özelliklere sahiptirler. Renklerinin mat olması, geceleri aktif olmaları, antenlerinin zarif ve tırtıllı olmaları bu haşereleri kelebeklerden ayıran en belirgin özellikleridir. Güvelerden kurtulmak, güve ilaçlama yaptırmak şarttır. Çünkü bu haşereler, türlerine bağlı olarak farklı yerlerde yaşarlar ve yaşadıkları her yerde zarar demektirler. Tahıl güveleri ambarlarda görülür ve tahıllara verdikleri zararlarla olabilecek gıdaların sağlıksız oluşmasına neden olur. Halı güvesi, elbise güvesi daha çok evlerde bulunurlar ve yün, kıldan yapılmış tüm eşyaları tüketebilir, kullanılmaz hale getirirler. Maddi hasar demek olan güvelerden kurtulmak gerekmektedir. Güve ilaçlama hizmetlerini, böcek ilaçlama firmaları tarafından almanız mümkündür.

Güve ilaçlama, sıvı ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilir. Ancak bu sıvı ilaçların kokulu olanları her yerde kullanılamaz. Çünkü insanlarla herhangi temasları sonucunda sağlık sorunları yaşanabilir. bu nedenle gıdaların fazla olduğu yerlerde kokusuz böcek ilaçlama tercih edilir. Bu uygulamada ilaçlar, püskürtme ile sadece alanların yüzeyine yapılır. Çevreye hiçbir yan etkisi bulunmadığı gibi, kokusuz olmasının da insanlara herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Eğer güve ile mücadele, ev ya da iş yerinde gerçekleşecek bir güve ilaçlama işlemi ile yapılacaksa kokusuz böcek ilaçlama oldukça etkili olacaktır. Güve olan her alana, en ufak kuytu köşelere dahi ulaşabilecek şekilde buharlama ile yapılan bu ilaçlama sonrasında bu haşere sorunlarına son verilmiş olunacaktır.

Güve ilaçlama için kokulu olarak gerçekleştiriliyor ise, alınması gereken ufak önlemler olabilir. Gıdaların ağızları kapatılarak kaldırılması, varsa çocuk oyuncaklarının poşetlenerek saklanılması, mutfak gereçlerine ilaç değmeyecek şekilde korunması alınacak önlemlerin başında gelir. Güvelerden kurtulmak için yapılan ilaçlamada 2 saat kapalı kalacak alan yarım saat havalandırmadan sonra yeniden kullanıma açılabilir.

Öz böcek ilaçlama firması olarak sizlere, böcek, haşere ilaçlama hizmetlerini 7/24 güvenilir şekilde sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir