Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir? Son yıllarda ortalıkta olan ve gri renginden dolayı bu ismi alan halka arasında da “gümüşçün” olarak tanınmakta olan bu böcek dev bir mikrop taşıyıcısıdır. Uzun ve oval vücuduna dolaştığı bütün pis yerlerden mikrop almakta ve bunları insanların yaşam alanlarına gelerek bulaştırmaktadır. Peki, son derece tehlikeli olan gümüş böceği nasıl yok edilir? Biliyor muydunuz? Bundan önce gümüş böceklerinin insanları direk olarak ısırarak zarar vermediklerini açığa kavuşturmak gerekir. Çünkü pek çok insan bu konuda yanlış ya da eksik bilgiye sahiptir. Gümüş böcekleri insanları ısırmamakla beraber özellikle tahıllar ve ekmek, bisküvi benzeri gıdaların üzerinde dolaşarak buralara dışkılarını bırakmaları yoluyla mikroplarını bulaştırırlar. Peki, gerçek anlamda gümüş böceği nasıl yok edilir? Diye merak ediyorsanız, yazımızı çok dikkatli okumalısınız. Hayatımızı ve sevdiklerimizin hayatını bu denli riske atan bu böcekler hakkında çok daha fazlası yazımızda.

Evdeki Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Evdeki Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir? Bu soruya cevap vermeden önce gümüş böceklerinin evin neresinde en çok yuvalandıklarını belirtmek gerekir. Genel olarak banyo ve mutfaklarda görülmekte olan bir “gider haşeresi” olarak bilinir. Özellikle rutubetli ve nemli ortamlarda sıkça rastlandığı için rutubet böceği olarak da bilinmektedir. Halk arasında gümüş böceklerine verilen isimler şöyledir:

  • Gümşçün,
  • Rutubet böceği,
  • Gider Haşeresi,

Verilen bu isimler değişse de gerçek olan şey gümüş böceklerinin özellikle yiyecek ve içeceklerimizin bulunduğu mutfakta ve mutfak dolaplarında dolaşması son derece can sıkıcıdır. Evdeki gümüş böceği nasıl yok edilir? Sorusu için verilecek en güzel cevap mutlaka profesyonel anlamda böcek ilaçlama hizmeti vermekte olan gümüş böceği ilaçlama hizmetini de sağlayan firmalarla iletişime geçmenizi önermek olacaktır. Gümüş böceği nasıl yok edilir? Sorusunu internete yazarak onlardan kurtulmayı amaçlayan vatandaşlarımızın tamamen yanıldıklarını söylemek zorundayız. Çünkü gümüş böcekleri diğer böceklere oranla çok daha dayanıklı bir bünyeye sahiptir. Onlara karşı internetten edindiğiniz bilgiler çerçevesinde bir böcek ilaçlama işlemi uyguladığınızda bilin ki zararlı siz çıkacaksınız. Çünkü bu böcekler kullandığınız ve içeriğinde ne olduğu belli olmayan o maddelere karşı direnç göstererek bundan sonrasında yapılacak hiçbir gümüş böceği ilaçlama uygulamasından etkilenmeyeceklerdir. Yapılan müdahalelere karşı daha da güçleneceklerdir. En net şekilde gümüş böceği nasıl yok edilir? Sorusuna verdiğimiz cevap ise alt başlığımızda detaylıca açıklanmıştır.

Gümüş Böceği Nasıl İlaçlanır?

Gümüş böceği nasıl ilaçlanır? Hem bu sorunun cevabını hem de ana başlığımızda sorulan gümüş böceği nasıl yok edilir? Sorularının cevabını verecek olursak Gümüş böceği ilaçlama işleminde profesyonel böcek ilaçlama firmalarının kullandığı 2 yöntem vardır. Bunlar: Sıvı ilaçlama ve kokulu ilaçlamalardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dayanıklı bir bünyeye sahip olan gümüş böceklerinin ilaçlanmasında akrep gibi dayanıklı haşereler için kullanılan sıvı ilaçlama ve aynı şekilde pire gibi zor haşereler için kullanılan kokulu ilaçlama uygulaması kullanılır.

1-) Sıvı İlaçlama: Sıvı ilaçlama çoğunlukla açık alan uygulamalarında kullanılan bir ilaçtır. Ve zor yok edilen pek çok ilaca karşı direnç gösteren akrep, danaburnu gibi haşerelerin imhasında kullanılır. Gümüş böceği ilaçlama işleminde de bu yönteme başvurulmaktadır. Son derece etkili bir böcek ilaçlama uygulaması olan bu işlemde bahsettiğimiz niteliksiz ilaçları kullanmadığınız sürece tek seferde sonuç alınabilmektedir. Aksi takdirde ikinci bir operasyon gerekebilir.

2-) Kokulu ilaçlama: En etkili böcek ilaçlama yöntemlerinden biri olan bu uygulama gümüş böceği ilaçlama işleminde de gerekli durumlarda kullanılır. Pire başta olmak üzere tahtakurusu, tahtakurdu gibi zor yok edilen haşerelerde kullanılan bu yöntem aynı şekilde gümüş böceği nasıl yok edilir? Diyenler için son derece tatmin edici bir cevap niteliğinde olabilir. Verdiğimiz bu cevaplar sayesinde gümüş böceği nasıl ilaçlanır? Sorusuna ilişkin aklınızda soru işareti kalmışsa şayet firmamızın 7/24 hizmet veren çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir