Farenin girebileceği yerler

Kemirgenler grubunda yer alan fareler elastik vücut yapılarına sahiptiler. Bu sebeple istediklere yere kolayca giriş yapabilirler. Kendilerinden çokça küçük alana bile rahatça sığabilirler. Farelerin bu özellikleri onları daha da tehlikeli kılmaktadır çünkü yaşam alanlarımıza en küçük açık kalan alanlardan bile rahtlıkla girebilirler. Bu sebeple farelerin girebileceği yerler kontrol edilmeli ve önlem alınmalıdır. Farelerin girebileceği yerler türlerine göre değişebilir. Açık ya da kapalı alanlarda bu canlılarla karşılaşmak mümkündür. Bu kemirgenler yiyecek bulmak için, fırın, lokanta, büfe, fabrika, iş yeri, okul, hastane, ev gibi çokça alana girerler. Bitki ve ekinlerle beslenen fareler ise bahçe, tarla, sera gibi alanlara girerek yuva yaparlar. Fareler girebileceği yerler ararken güçlü ve sağlam tırnakları sayesinde en yüksek alanlara dahi tırmanarak geçiş yapabilirler. Her alanda görülebilecek fareler çok sayıda mikrop ve bakteri taşırlar. Çünkü fareler lağım ve çöplüklerin olduğu alanlarda yaşamayı severler. Dolayısıyla fareler birçok mikrobu da yaşam alanlarımıza taşırlar. Sağlık sorunlarına ve maddi hasarlara yol açan farelerden kurtulmak için zaman kaybetmeden fare ilaçlama firmasıyla irtibata geçilmelidir. Bireysel olarak fare zehri, fare kapanı gibi yöntemlerle fare yakalamaya çalışmak sonuç vermeyecektir. Fare ilaçlama işleminin farenin girebileceği her köşeye uygulanması gerekmektedir. Çünkü fareler her yere kolayca ulaşıp yuva yapabilirler.

Günümüzde modern yöntemlerle fare yakalama işlemi daha kolay ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Fare ilaçlama yöntemlerinden biri de fare istasyonudur. Fare istasyonu farelerin yoğun olarak bulunduğu, dolaştığı bölgelere kurulur. Fare istasyonları yanlardan giriş ve çıkışları bulunan delikli kutu şeklinde olan bir düzenektir. Fareler, istasyonları doğal birer obje gibi görürler bu da farelerde ölüm tehlikesini uyandırmaz. İstasyona giren fareler oradaki ilaçları yiyerek kendi yuvasına döner ve orada ölürler. Fare İstasyonlarına başka bir hayvanın girmesi olası bir durum değildir. İnsanlar için de fare istasyonları güvenlidir.

Yaşam alanlarınızda fareyle karşılaştığınız anda fare ilaçlama şirketiyle iletişime geçiniz. Alanında profesyonel kişiler ortama yerleşen fareler için en uygun ilaçlama yöntemini belirleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir