Fareden Kurtulmak

Geçmiş dönemlerden bugüne kadar insanlar yaşam alanlarında karşılarına çıkan fare problemleriyle uğraşmaktadır. Fareler yapıları gereği çok zeki ve hızlı hareket eden kemirgenlerdir. Farelerin bu özelliği fare yakalama işlemini zorlaştırdığı gibi büyük problemlere neden olmaktadır. Farelerden kurtulmak için firmamızdan  fare istasyonlarını temin edebilirsiniz.

Bireysel olarak uygulanan yöntemlerle fareden kurtulmak mümkün değildir. Bireysel yöntemler ile fareleri yakalamaya çalışan kişiler farelerin saldırılarına maruz kalmıştır. Çünkü fareler kendilerini savunmak için karşısındaki kişiyi ısıran canlılardır. Farelerin insanları ısırması sonucunda insanlara veba, humma, sıtma, verem, dizanteri gibi önemli hastalıklar bulaştırmaktadır. Fare ile mücadele edebilmek için firmamızdan fare ilaçlama hizmeti almalısınız.

Fareler ile mücadele

Fareden kurtulmak için yapılması gereken en güvenli çözüm yolu fare ilaçlama firmalarından profesyonel destek almaktır. Fare bulunan iç veya dış tüm mekânlara fare ilaçlama uygulaması yapıldığı takdirde farelerden gelebilecek tüm zararların önüne geçmiş olacaksınız.

Farelerin bulunduğu alanlar daima sağlıksız koşullar altındadır. Çünkü fareler gezindikleri tüm alanlara mikrop ve bakterilerini bırakırlar. İlaçlama yapılacak alanlar farelerden arındırıldığı gibi mutlaka arınık edilmelidir. Profesyonel destek sayesinde fareden kurtulmak, kısa sürede mümkün olacaktır.

Fare İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Kemirgen ailelerinin kontrol altına alınma süreçlerine ilişkin yöntemler farklılıklar göstermiştir. Fare İlaçlama, Fare kapanları, Fare tuzakları gibi yöntemlerin yerini bugün daha modern ve çağdaş uygulamalarla üstün özelliklerle kontrol altına alınabilmektedir. Bu üstün yöntemlerin vazgeçilmez ismi Fare istasyonlarıdır. Bu makalemizde fare istasyonlarını, kurulum aşamalarını, nasıl çalıştığına dair notlarınızı sizlerle paylaşacağız.

Fare İstasyonu Nedir?

Fare istasyonları tanım; Kemirgenlerin güvenle kontrol altına alınması için zehri farelerin sevdiği ve hoşlandığı aromalarla donatılmış, 20-30 cm ebatlarında siyah düzeneklerdir. Fare istasyonları son dönemin trend uygulama ve yöntemleri arasında ilk sırayı almıştır.

Fare İstasyonu Kullanım Alanları Nerelerdir?

Fare istasyonları kemirgenlerin bulundukları tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fare istasyonları açık alanlarda uygulanabileceği gibi kapalı mekanlarda da kullanımı uygundur. Kullanım alanları geniş olan fare istasyonlarını her tarafta güvenle kullanılabilmektedir.

Fare İstasyonları Nasıl Çalışır?

Fare istasyonlarının çalışmasına stiline ilişkin yöntemler şu şekildedir. Farelerin yoğun olduğu alanlardan Fare ilaçlama firmalarına şikayet gelmektedir. Gelen şikayet talebi üzerine ekip farelerin bulunduğu alanın yüzölçümünü ve yoğunluğunu tespit etmek için kolları sıvar.

Alanda kullanılacak olan fare istasyonunun sayısı belli olur. Bu aşamadan sonra 20-30 ebatlarında olan fare istasyonlarının kurulumu yapılır. Kurulum yapıldıktan sonra, farelerin sevdiği ve hoşlandığı aromalarla donatılmış olan zehir bu istasyonların içine yerleştirilir. Bu kokuyu duyan farelerler kokuya dayanamayarak istasyonun içine girer ve zehir yer ya da temas eder.

Her iki durumda da artık fare kontrol altına alınmak için hazırdır. Bunun nedeni, zehrin küçük bir parçası bile çok etkilidir. Aynı zamanda susama hissi yaratmaktadır. Yuvasına hemen geri dönen fare susuzluk dürtüsüyle kendi dışarı atmaya başlar ve yuvasından ayrılarak dışarıda su aramaya başlar. İlk bulduğu sudan bir damla da olsa içtiği an orada 10 saniye içinde etkisiz hale gelir.

İşte Farelerin kontrol altına alınma süreci istasyonlar sayesinde mümkündür. Fare ilaçlama işlemi bu kadar basittir.  Eğer sizlerde farelerden kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir