Fare tehlikesi

Fareler kemirgen canlılardır ve bulundukları her yerde kendilerine kolaylıkla yiyecek bulabilirler. Bahçe, tarlalarda ekin kökleri, meyve, sebze, bitki, ağaç, yapraklarla besin ihtiyaçlarını giderebilen farelerden kurtulmak, verimin artmasını, bitkilerin kurumasını, ağaçların kısa sürede çürümesini engelleyecektir. Fare ilaçlama yaptırılarak sadece dış mekanlarda değil evlerde iş yeri ve fırın, lokanta gibi işletmelerde de hem sağlık sorunları yaşanması hem de maddi hasarlar görülmesi önlenmiş olunur.

Fare tehlikeleri ile insanlar hayatlarının herhangi bir dönemlerinde ve herhangi bir yerde karşılaşabilirler. Çünkü yüzlerce türü bulunan bu kemirgenler, her alanda yaşayabilmektedirler. Bulundukları yerlerde bıraktıkları mikroplarla hastalıklara neden olabilen, kemirdikleri eşyaları kullanılmaz hale getirerek maddi kayıplar oluşturan, insanlara büyük sorun demek olan farelerden kurtulmak şarttır. ufak bir kabloyu kemirdiği için büyük yangınlara sebebiyet vermiş olan fare haberleri ile karşılaşmışızdır. Bu gibi olumsuzluklar, psikolojik sorunlar yaşamamak için fare ilaçlama hizmeti alınması gerekmektedir.

Fare ilaçlama, büyük alanlarda istasyon ile yapılır. İlaçlar rüzgardan, yağmurdan, küçük çocuklardan, kedi, köpeklerden etkilenmesin diye kapalı apartlara konulur. Bu apartlar da kuytu köşelere yerleştirilir. İlaçların kokusuna gelerek, ilaçları yiyen farelerin su ihtiyaçları artar ve su içtiklerinde zehirlenerek ölürler. Kısa sürede fare sorunlarına karşı yapılan bu yöntem ile sorunlar çözülmüş olunur. Fare ile mücadele için istasyon dışında her alanda uygulanması mümkün olan sıvı böcek ilaçlama da gerçekleştirilebilmektedir. Tüm haşereler için en etkili ilaçların kullanıldığı bu uygulama öncesinde, ilaçlama eğer kapalı alanlar için yapılacaksa, alınması gereken bazı önlemler olabilir. bu bilgileri böcek ilaçlama firmaları ile görüşerek yapılacak olan fare ilaçlama öncesinde alabilmeniz mümkündür.

Not: Fareler akciğer solunumu yapan kemirgenler oldukları için bu zararlılara kokulu ilaçlar etki etmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir