Fare ne ile beslenir?

Fareler kemirgen yapılara sahip olduklarından dolayı her şekilde, kolaylıkla besin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Türlerine ve yaşadıkları yerlere göre bu durum değişir. Ev faresi evde bulunan insan gıdalarını tüketebilirken, tarla faresi bağ bahçelerdeki ekin kökleri, bitkilerle beslenebilmektedirler. Besin ihtiyaçlarını gidermeleri sırasında insanları maddi ya da sağlık açısından sorun demek olan farelerden kurtulmak şarttır. Bu amaçla böcek ilaçlama firmaları tarafından fare ilaçlama hizmetleri alınmalıdır.

Fareler buldukları her tür börtü böcek, tohum, meyve, sebze, fındık, tahta, ahşap, sunta, yaprak, su ürünleri ile beslenebilmektedirler. Sağlam dişlere sahip olmaları bu işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca kemirmeden sonra dişlerinin yıpranması gerekirken daha da sağlamlaşan farelerden bir an önce kurtulmak şarttır. Zira bıraktıkları salya, dışkı ve kıllar yolu ile insanlara mikroplar bulaştırarak hastalık sebeplerine neden olabilmektedirler. Bunun dışında kemirdikleri eşyaları bir süre sonra kullanılmaz hale getirerek, insanlara maddi açıdan da büyük sorunlar yaşatırlar. Bazen araçların içlerine kadar girebilen fareler ile mücadele bireysel yapılmamalıdır. Böcek ilaçlama firmaları sizlere fare ilaçlama hizmetleri ile bu konularda yardımcı olmaktadır.

Vücut yapılarının elastik olmalarına bağlı olarak istedikleri her yere kolayca girebilen fareler, besin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gıdaların fazla olduğu fırın, lokanta, büfe, restaurant, ev, yemekhane gibi yerlerde görülebilmektedirler. Buralar ve fare görülen her yer fare ilaçlama ile hijyen hale getirmelidir. Bazı durumlarda, farelerin insanların kulak, burun, parmak gibi ince dokulu yerlerini yedikleri görülmüştür. Fare ısırığına maruz kalan kimseler muhakkak sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır. Etraftaki bu kemirgenlerin zararlarına son vermek için ise, fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulması şarttır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir