Fare ilaçlama

Açık veya kapalı alanlarda karşı karşıya kaldığımız fareler çeşitli türlere sahip kemirgen canlılardır. Pis ortamlarda barınarak taşıdıkları mikrop ve virüslerle bilinen fareler, daima insanlar üzerinde tedirginlik yaratmaktadır. Fare ilaçlama uygulamalarıyla ev, işyeri, apartman, kömürlük, fabrika, bahçe, tarla gibi tüm alanları istila eden fareden kurtulmak mümkün olacaktır.

Öz böcek ilaçlama, tüm böcek türlerine karşı ilaçlama hizmetlerini başarı ile yerine getirdiği gibi, fare türlerine karşı da ilaçlama hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı fare ilaçlaması hizmeti ile uygulama yaptığımız alanların sağlığını da korumaktayız. Kullanmakta olduğumuz ilaçların bütünü Dünya Sağlık Örgütü tarafınca ön görülmüştür.

Fare türleri zor şartlarda yaşamaya elverişli, bulunduğu her ortama uyum sağlama özelliğine sahip canlılardır. Bu özellikleri yaşam alanlarımıza yerleşerek yuva oluşturmalarına neden olmaktadır. Fareleri yaşam alanlarımızdan uzak tutmak için gerekli tedbirleri almak her zaman yarar sağlayacaktır.

 En Çok Bilinen Fare Türleri

fare-turleri
fare-turleri
  • Lağım faresi
  • Tarla faresi
  • Ev faresi
  • Çatı faresi
  • Orman faresi
  • Kanguru faresi
  • Kör fare
  • Su faresi

 Farelerin Zararları

Farelerin geçmiş zamanlardan bugüne kadar insanlara ve çevreye verdiği zarar oldukça büyüktür. Veba hastalığından hayatını kaybeden milyonlarca insan bulunurken farelerin taşımış olduğu mikrop ve virüsler nedeniyle çok sayıda kişinin sağlığı tehlike altına girmeye devam etmektedir. Sıtma, verem, tifüs, dizanteri, Nil virüsü, humma gibi çeşitli hastalıklar farelerden insanlara bulaşabilmektedir. Fare ilaçlama firmaları tarafından uygulanan yöntemler ile farelerden kurtulmak sandığınızdan kolay olacaktır. Yapmanız gereken tek şey hizmet alacağınız firmanın yasal olarak hizmet sunan alanında uzman bir kuruluş olmasıdır.

farelerin-zararlari
farelerin-zararlari

Fare insan sağlığına zarar verdiği gibi insanların yaşam sürdüğü alanlarda yer alan eşyalara da zarar vermektedir. Kemirgen fareler çok güçlü diş yapısına sahip canlılardır. Dişlerini törpülemek için etrafında bulunan cisimleri kemirerek ciddi kazaların yaşanmasına da sebebiyet vermektedir. Elektrik kabloları, su boruları, doğalgaz boruları gibi önemli hatların bulunduğu materyalleri kemiren fareler, büyük zararlara neden olmaktadır. Dolayısıyla fareler ile mücadele büyük önem taşımaktadır.

Fare Ne ile Beslenir?

Fareler kemirgen canlılardır. Kemirgen olmaları besin ihtiyaçlarını her alanda kolayca karşılayabilmelerini sağlar. Çünkü en sert cisimleri bile kemirebilmekte ve her türlü börtü böcek, yiyecek ve hayvan leşleriyle beslenebilmektedirler. Ortak yaşam alanlarına kadar gelip, çöplük, lağım suları gibi mikropların fazlaca barındığı yerlerden aldıkları virüsleri kolayca bulaştırabilen farelerden kurtulmak, sağlık sorunları yaşanmadan fare ilaçlama hizmeti alınarak gerçekleştirilmelidir.

Uygulama Nasıl Olmalıdır?

Fareler elastik vücut yapılarına sahip olduklarından her alandan kolayca geçebilmekte, her istedikleri yerlere de rahatlıkla girebilmektedirler. Fare ile mücadele için sağlam ayak ve tırnaklara sahip, kolayca ortadan kaybolan bu canlıya bireysel müdahaleler etkili olmayacağından kesinlikle fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Dışarıdan kolaylıkla temin edilen fare kapanları, zehirleri asla kesin çözümler demek değildir. bu nedenle zaman kaybetmeden profesyonel yardımlar alınmalıdır.

fare-ilaclama-nasil-yapilir
fare-ilaclama-nasil-yapilir

Fare ilaçlama, akciğer solunumu yapan bu canlılara kokusuz sıvı ilaçlar etki etmeyeceğinde kokulu sıvı ilaçlar uygulanarak yapılmaktadır. Evlerde, bahçe, park, iş yeri ya da fabrikalarda gerçekleştirilmesi mümkün olan bu ilaçlama kapalı alan için uygulanacaksa alınması gereken önlemler olabilir. ilaçlarla insanların temaslarını kesinlikle engel olunmalıdır. Çünkü bu ilaçlar buharlama şeklinde her yere ulaşabilecek şekilde uygulanır. Kuvvetli etkisi vardır. İnsanlarla temasları zehirlenmelere, solunum yolları rahatsızlıklarına sebep olabilir. 2 saat kapalı kalan alan daha sonra yarım saat havalandırılarak kullanılabilir.

Farelerden kurtulmak için istasyon yöntemi de geliştirilmiştir. Bu yöntem açık alanlarda ilaçların kedi, köpek gibi hayvanlarda, rüzgar, yağmur gibi hava koşullarından etkilenmemesi için kapalı aparatlar içerisine konularak, kuytu köşelere bırakılması şeklinde gerçekleştirilir. Ne kadar sayıda bırakılacağı alanın büyüklüğüne bağlıdır. Bu ilacı yiyen fare hemen ölmez. Yediği ilacın üstüne içtiği su sonrasında zehirlenerek ölür. Bu da temiz bir fare ilaçlama yöntemidir.

Fare ilaçlama şirketleri ile görüşülerek alana uygun ilaçlama yapılmasının ardından daha sağlıklı ortamlarda yaşama imkanı bulacaksınız. Bu firmaların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasına dikkat etmelisiniz.

İlaçlama hizmeti talep etmek için firmamıza dilediğiniz saatler içerisinde ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere detaylı bilgi ve randevu vermek için 7/24 hizmet sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir