Fare İlaçlama Firmaları İlaçlamayı Nasıl Yapar?

Fare ilaçlama Firmaları Türkiye’de uzun yıllardır fare mücadele konusunda hizmet vermekte olan firmalardır. Bu firmalar yılların verdiği tecrübeyle bugüne dek fare ilaçlama operasyonları yaparak insanların yaşam alanlarını farelerden tamamen arındırmışlardır. Ancak uzun yıllardır fare kapanı, fare yapışkanı vb. çok sayıda basit ve ilkel yöntemler ile bu hizmetleri veren firmalar gelişen teknoloji sayesinde yepyeni bir çehreye kavuşmuşlardır. Teknolojinin yeni nimeti olarak fare istasyonları fare ilaçlama konusunda çığır açmış durumdadır. Artık geçmişte ilkel yöntemlerin sebebiyet verdiği kanlı ve leşli fare imhası geride kalmış, müşterileri hiçbir şekilde mağdur etmeyen farklı bir yöntem sunulmuştur. Detaylarını alt başlıkta anlatacağımız fare istasyonlarının marifetlerini öğrenmek için mutlaka yazımızın devamını okuyunuz.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? Diye merak edenler için söyleyebileceğimiz en net şey; bunun profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerektiğidir. Bu durumda öncelikle sizin mutlaka bir fare ilaçlama firmasından destek almanız gerekmektedir. Talebiniz doğrultusunda size ait olan mekâna gelen fare ilaçlama ekibi bu işlemi kesinlikle açık alanda gerçekleştirecektir. Dışarıdaki alanın büyüklüğüne göre değişen aralıklarla dizilen fare istasyonlarının belirlenenlerinin içine zehirli yem diğerlerinin içine ise normal yem konmaktadır. Zehirli yemi tüketen fareler çok kısa bir süre içinde susayacaklardır. Bunun için ise hemen su bulabilecekleri bir yere gideceklerdir. Suyu içtikleri an, su zehirle hızlı bir etkileşime girecek ve tesirini gösterecektir. Birkaç dakika içinde fare iç kanama geçirerek yok edilmiş olacaktır. Suya ulaşamayan farelerde ilacın birkaç saat sonra etki göstermesiyle yine zehirlenerek ölecektir.

Fare İlaçlama Firmaları Neye Göre Belirlenir?

Fare ilaçlama fiyatlarının nasıl belirlendiğini ifade etmeden önce ilaçlama yapılacak olan alanın büyüklüğü değerlendiremeye alınmalıdır. Zira fabrika, üretim tesisi, otopark vb. alanlarda fiyat ciddi boyutlara çıkabilmektedir. Ancak genel olarak fiyatlara şu 3 unsur etki etmektedir:

  • İlaçlama yapılacak olan alanın metrekare cinsinden büyüklüğü (açık alan),
  • İlaçlamada kullanılacak olan fare istasyonu sayısı bu alanın büyüklüğüne göre değişim gösterecektir.
  • Kullanılacak olan yem ve ilacın miktarı,
  • Farelerin ortamdaki yoğunluğu gibi olgular fiyatlamaya etkilemektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
Powered by