Fare evden nasıl uzaklaştırılır

Fare sorunu evlerde, iş yerlerinde, bodrumlarda, kömürlüklerde ortak kullanım alanlarında rastlanabilen bir sorundur. Fare genellikle besin bulabileceği yerlerde bulunmaktadır. Fareden kurtulmak için fare ilaçlama uygulamasını tek başınıza, bireysel yapmanız hem sağlığınıza zarar verebilir hem de fareden kurtulmak yerine besleme durumuna geçebilmektedir. “Fare evden nasıl uzaklaştırılır” sorusuna, firmamızın hizmetleri ile yanıt bulabilirsiniz.

Fare ilaçlama firmaları bu ilaçlama için eğitimli personeller kullanmaktadır. Fare sorunu yaşamamak için fare ile mücadele kapsamında ilaçlama yapan firmalar güvenilir, konusunda deneyim sahibi ve sağlık bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Fare başının geçtiği her noktadan geçmektedir ve her yerde görülmesi mümkündür. Fare sorunu bazen direk görerek belirlenemez bu durumda fare belirtilerine dikkat edilmelidir. Farenin evde olduğunun belirtileri belirtileri fare pisliği, amonyak benzeri bir koku, eşyalarda diş izleri, paralanmış gazete ve kumaş parçalarıdır.

Fare birçok bakteriye bağışıklık kazandığından bulunduğu pis alanlardan hastalık taşıyabilmektedir. Bu bağlamada fare tifüs, grip, bağırsak parazitleri, verem, veba gibi hastalıklara sebeptir. Fare ilaçlama firmalarıyla bağlantıya geçmekte geç kalınması sağlık risklerini artırmaktadır. Fare ısırığı ile de fiziksel zarar vermektedir. Farenin salyası narkoz görevi gördüğünden ısırdığında anlaşılmaz özellikle savunmasız durumda olan insanları fark etti mi fare ısırabilmektedir. Ayrıca fare pire taşıyıcısı da olabilmektedir. Yaşam alanlarınızda çocuklar var ise fareleri evden uzaklaştırmak için fare ilaçlama işlemiyle ilgi hassas davranıp geç kalınmadan yaptırılması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir