Evde Görülen Böcek Türleri

Böceklerin evlerde görülme sıklığı havaların ısınması ile birlikte artış gösterir. İlkbahar ve yaz aylarında evlerde görülen böcek türleri çeşitlilik ve fazlalık göstermeye başlar. Böcek türleri mevsimine göre değişiklik gösterse de ağırlıklı olarak evlerde en sık görülen böcekler hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, pire, sinek ve kulağakaçan böceğidir.

Bu böcekler ve diğer böcek türleri, yaşadıkları pis mikroplu alanlardan evlerimize gelirler. Taşıdıkları mikrop ve bakterileri, evlerimize, eşyalarımıza, besinlerimize ve temas ettikleri alanlara bırakırlar. Bu nedenle insanlarda yaşanan hastalıkların yüzde 80’inin böceklerden bulaşan bakteri ve mikrop kaynaklı olduğu bilinmektedir. Evlerinizde yaşadığınız bir böceklenme problemine karşın etkin olarak kısa sürede tedbir almalı ve bu canlılara karşı mücadele etmelisiniz. Aksi durumda ciddi bir sağlık problemi yaşayabilirsiniz. Evlerde görülen böcek türleri içerisinde başı çeken hamam böcekleri, kendi içerisinde en fazla tür barındıran böcek familyasıdır. Karafatma, Amerikan hamam böceği, alman hamam böceği bunlardan bazılarıdır. Hamam böceklerine karşı özel olarak geliştirilen jel ilaçlar, bu böceklerin yok edilmesinde en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Firmamız ziraat mühendisleri tarafından özel olarak hazırlanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan tüm ilaçlarımız profesyonel ve eğitimli ekibimiz tarafından uygulanmaktadır.

Jel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel ilaçlama, tamamen hamam böceklerine uygun yapılan bir ilaçlı yöntemdir. Böceklerin geçiş güzergahlarına damla şeklinde bırakılan bu ilacın insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisinin olmaması, işlemin yapıldığı esnada hiçbir ön hazırlık yapılmasına gerek duyulmaması, işlem esnasında mekanın terk edilmesine gerek kalınmaması ve işlem sonrasında herhangi bir temizliğe gerek durulmaması nedeniyle en fazla tercih edilen ilaçlama yöntemidir. İlacı tüketen böcek, yuvasına gittikten bir süre sonra ölür. Diğer böcekler de ölü böceği tüketerek zehirlenir. Ve böylece kısa sürede büyük etki yaratır. Firmamız hamam böcekleri dışında evde görülen böcek türleri için geliştirdiği diğer ilaçlama teknikleri ile 7 gün 24 saat hizmetinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir