Danaburnu ile Mücadele

Bitkilere zarar veren ve ekinleri tahrip eden danaburnu ile mücadele personellerimiz tarafından, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yapılmaktadır. Yumuşak topraklarda yaşayan danaburnu ilaçlama yapılmadan, yaşam alanlarından uzaklaştırılamaz. Bu yüzden bireysel mücadele başarılı sonuçlar vermeyecektir.

Danaburnu ilaçlaması nasıl yapılır?

Danaburnu ilaçlaması, ULV adı verilen cihazlarla yapılamaktadır. Sıvı ilaçları, uygun yerlere püskürterek kontrol sağlanmaktadır. Uygulan alana göre kokulu yöntemlerde, kokusuz yöntemler de kullanılabilmektedir.

Danaburnu ilaçlaması, uzman personellerle yapılmalıdır. Kapsamlı olarak ilaçlama yapmak, danaburnundan kurtulmak için profesyonel şirketlerden yardım almalısınız. Çünkü toprak altında yuva yapan haşereler üzerinde kontrol sağlamak için yuvaları doğru tespit etmek gerekmektedir. İlaçları doğru noktalara uygulamak için kapsamlı olarak bir eğitimden geçmek gerekir. Herkes bu işlemi yapamaz. Şirketimiz elemanları, kapsamlı eğitimden geçmiş yetkili kişilerdir. En iyi ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Danaburnu Nerede Yuva Yapar?

Toprağın en az 10cm altında yuva yapmaktadırlar. Gündüzleri yuvalarında bulunmakta, geceleri aktif olarak yüzeye çıkmaktadırlar. İlkbahar döneminde yumurtlarlar. Yumurtalarını yuvalarına bırakırlar. Yaz mevsiminde yumurtalar da aktifleşmektedir. Danaburnunun zararından etkilenen kişiler, yaz aylarında daha sık şirketimize müracaat etmektedir.

Danaburnu İnsanlara Nasıl Zarar Verir?

Danaburnu insanlara, maddi açıdan zarar vermektedir. Tarlalarda, parklarda bahçelerde bulunmaktadır. Bu alanlardaki bitkilerin köklerini yiyecek beslenirler. Geçimini çiftçilikten sağlayan insanlara maddi olarak zarar verirler.

Bu haşereler yalnızca açık alanlarda değil, kapalı alanlarda da karşımıza çıkabilirler. Aç kaldıklarında evlerimize girebilirler. Evlerde saksıların içerisinde bu haşereyi görmek mümkündür.

Ekonomik fiyatlarla danaburnu ile mücadele eden şirketimizden, haftanın her günü ve günün 24 saati hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir