Çekirge İlaçlama

cekirge

Özellikle yaz aylarında yaşayan çekirgeler, insanların besin kaynaklarına zarar vermektedir. Firmamız doğru yöntemlerle uyguladığı çekirge ilaçlama işlemleri bu zararlı canlılar üzerinde kalıcı sonuçlar sağlamaktadır.

Beslenmeleri ve Yaşam Alanları

Hareketlerini zıplayarak gerçekleştiren bu haşereler, açık/kapalı tüm alanlarda yaşamaktadır. Genellikle sıcak mevsimlerde, tarla, bağ, bahçe, park gibi yeşil ve açık alanlarda yaşamaktadır. Ot obur olan bu haşereler, yeşilliklerle beslenmektedir. Özellikle çiftçiler çekirge ilaçlama işlemlerini periyodik olarak yaptırmaktadır. Tarlalardaki tüm ekinleri yiyen bu haşereler, ekinlere zarar vermektedir. Meyve ve sebzelere zarar vermekte ve çürümesine neden olmaktadır. Tahıl ürünlerinin bulunduğu tüm alanlarda bu haşere türüne rastlayabilirsiniz. Tahıl ambarlarında çekirge istilasına yılın her dönemi rastlanmaktadır.

Zararları

Çekirgeler ısıran/sokan zehirli haşere grupları arasında yer almaz. İnsanlara doğrudan zarar veren canlılar değildir. Ancak kendilerine zarar verildiği zaman müdahaleye geçerler. Bu sebeple bireysel olarak gerçekleştirilen çekirge ilaçlama uygulaması tehlikeli olabilmektedir. Bu sebeple bu uygulamayı ilaçlama konusunda eğitim almış kişilerle gerçekleştirilmek gerekmektedir.

Uygulamalarımızda kokulu ya da kokusuz yöntemlerle gerçekleştirilen sıvı ilaçları tercih etmekteyiz. Açık/kapalı tüm alanlarda uyguladığımız sıvı ilaçlama yöntemi sayesinde hızlı hareket eden bu haşerelerin tün geçiş alanlarını ilaçlamaktayız.

Günün her saati ve haftanın her günü uzman personelleri ile hizmet veren firmamız yaşam alanlarınızı ve sağlığınızı bu zararlı haşerelerden korumaktadır. Ekonomik fiyatlarla çekirge ile mücadele etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
Powered by