Böcek Isırmasında Ne Yapılmalı?

Böcek ısırmasında ne yapılmalı? Böcekler dünyanın hemen her yerinde aktif olarak bulunan ve sürekli çoğalan haşerelerdendir. Böceklerin doğaya faydası dokunsa da biz insanlara pek çok zararları bulunmaktadır. Bu zararları da bizleri ısırarak, sokarak, zehirleyerek ya da bizler üzerinde çeşitli hastalıklara yol açarak bulaştırırlar. Çok farklı türden böcekler çok çeşitli hastalıklara neden olurlar. Ülkemizde en sık bizleri ısıran ya da sokan böcekler uyuz böceği, çıyan, tatarcık, fare türleri, bit, pire, sinek türleri, arı, kulağakaçan, kırkayak, akrep, kirpi, yılan gibidir… Böcek ile mücadele etmek için sektöre 20 yılını adamış olan firmamızın sizler için bir araya getirdiği böcek ısırığı sırasında alınacak tedbirleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Özellikle minik haşerelerin ısırmasında (pire, bit, sinek…) deri üzerinde beklenmedik bir reaksiyon görüldüğünde mutlaka doktora görünmeli, bölgenin temiz tutulmasına önem verilmelidir. Sivrisinek ısırığı dahi olsa da asla yaraları yolmamalı ve kanatmamalıyız.
  • Daha zehirli ya da tehlikeli haşere ısırıklarında ise asla bölgenin kendi başımıza tedavisini gerçekleştirmemeli, mutlaka vakit kaybetmeden acil servis aranmalıdır.
  • Kene ısırmasında ise asla çıplak elle müdahale edilmemeli, en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.
  • Isıran haşerenin türüne dikkat etmek, tedavi için oldukça önemlidir. Hatta imkan varsa, haşereyi kapalı bir kutu içinde hastaneye de götürmeli, tedavi de kullanılacak en doğru yöntemin bulunmasını sağlamalıyız.

Böceklerin ısırmaması için bireysel yöntemlerden ziyade mutlaka iyi bir böcek ilaçlama firmasının yapacağı işlemler ile bu haşerelere karşı koymalıyız.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemleri denilince bitkisel ilaçları, fare kapanları ve çeşitli yapışkanları bir kenara bırakın. Modern teknikler ile etkisiz hale getirilen böcekler sorun olmaktan çıkarken sizler huzurlu yaşantınıza geri dönersiniz. Şirketimizin üzerinde yapmış olduğu çalışmalar ile son halini alan böcek ilaçlama yöntemleri;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları’dır.

İlaçlama firmamız, sizleri hem haşerelerden hem de onların bizlere verdiği zararlardan en garantili şekilde koruyan, her zaman sizlerin sağlığını gözeten nitelikte bir böcek ilaçlama firmasıdır. Çağrı merkezlerimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir, en uygun fiyatlarımızı, ilaçlama yöntemlerimizi müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri haşere ve kemirgenlere karşı profesyonel teknikler kullanan kurumlardır. Yukarıda sıralamış olduğumuz yöntemler ile doğada bulunan tüm haşereleri yaşamınızdan çıkaran firmamızda görev alan bütün personeller ilaçlama konusunda eğitimlidir. Böcek ilaçlama fiyatları için düzenlediğimiz kampanyalar ile bütçenizi aşmayacak maliyetlerden oluşur. Başınızı derde sokan haşerenin türü ne olursa olsun vakit kaybetmeden arayıp çare bulacağınız firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir