Böcek ısırması ve Böcek sokması hakkında

Böcekler beslenmelerini genellikle türlerine göre etçil ve otçul yollarla sağlarken, birçok böcek türü de canlılardan kan emerek beslenme sağlar. Üstelik bu böcek türlerinin içerisinde birçok tür, beslenmelerini ve üremelerini sağlamak amacı ile kan emmek zorunda olan canlılardır. Zehirli ve zehirsiz türlere sahip olan böceklerin zehirlerinin etkisi de yine türlerine ve yaşam alanlarına göre değişir. Bu nedenle böcek ısırması ve etkileri de böcek türüne göre değişmektedir. Çok etkili zehre sahip olan böceklerin ısırması bir insanı birkaç saat içerisinde öldürebilir. Üstelik birçok böcek türünün ısırması insanlar tarafından fark edilmez. Çünkü böcekler ağızlarında narkoz etkisi sağlayan bir sıvı salgılar ve bu sıvıyı ısıracağı yere bırakarak derinin uyuşmasını sağlar.

Özellikle akrep sokması, örümcek ısırması, çiyan sokması, yılan ısırması, kene sokması, fare ısırması gibi durumlar insanlar için çok tehlikelidir ve en kısa sürede tedavi olunması gereklidir. Böcek sokması bazı kişilerin bünyesinde alerjik reaksiyonlara da neden olabilmektedir. Böcek ısırması böceğin türüne göre insan derisinde kızarma, şişme, kabarma ve kaşınma gibi rahatsızlıklara neden olur. Çok etkili zehre sahip böceklerin ısırması sonucu baş dönmesi, ateş, üşüme, titreme, bide bulantısı gibi daha kötü belirtiler meydana gelir. Böcek ısırması durumunda acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat edilmelidir.

Bu nedenle böcekler yok edilmesi gereken zararlı canlılardır. Böcek ısırmasına maruz kalmamak için ilaçlama şirketlerinden böcek ilaçlama talebinde bulunmanız gereklidir. Profesyonel ilaçlama şirketleri sizlere böcek ilaçlama konusunda etkili çözüm sağlayacaktır. Öz böcek ilaçlama şirketi İstanbul,  İzmir, İzmit genelinde bulunan şubeleri ile günün her saati böcek ilaçlama hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir