Böcek İlaçlama Uygulamalarında İzlenen Yol Haritası

Böcek İlaçlama uygulamalarında izlenen yol haritası yapılan ilaçlamanın en önemli adımıdır. Böcek ilaçlama süreci bir operasyondur. Ve siz böcek ilaçlama firmasına telefon edip şikâyetinizi bildirdiğiniz andan itibaren başlamaktadır. Ancak yaşam alanınızda gerçekleştirilecek olan böcek ilaçlama operasyonu 3 önemli aşamadan oluşmaktadır. Aşağıda detaylı bir Şekilde açıklamayı planladığımız bu 3 aşama: Keşif aşaması, Karar aşaması ve Uygulama aşamasıdır. Bunların sonunda 3 köşeli böcek ilaçlama uygulaması gerçekleştirilmiş olur.

Böcek İlaçlama İşleminde Keşif Aşaması

Böcek ilaçlama işleminde keşif aşaması yaşam alanınızda yapılacak olan haşere ilaçlama işleminin ilk ayağıdır. Evinize gelen haşere ilaçlama ekibi böceklerin yuvalandıkları yerleri tespit etmek ve ona göre işlem yapmak için keşif turuna çıkarlar. Nerede hangi böcekler var? Yuvalandıkları yerler neresi? Yumurtalarının tespiti? Haşere ilaçlama işlemini yapacak personeller açısından tüm bunların tespiti çok önemlidir.

Böcek İlaçlama İşleminde Karar Aşaması

Böcek ilaçlama işleminde karar aşaması kısmında keşif aşamasındaki işlemlerin değerlendirilmesi yapılır. Küçük bir toplantı olarak düşünürsek bu aşamada haşere ilaçlama işleminde hangi haşereye hangi ilacın kullanılacağı, bunun ne miktarda olacağı ve hangi cihazlarla böcek ilaçlama yapılacağı tartışılır. Keşif esnasında alınan notlar gözden geçirilir ve buna göre bir yol haritası çizilir. Belirlenen cihaza ilaç koyulur ve artık asıl aşama olan 3 aşamaya yani uygulama aşamasına geçiş yapılabilir.

Böcek İlaçlama İşleminde Uygulama Aşaması

Böcek ilaçlama işleminde uygulama aşaması karar toplantısının pratikte olan halidir. Karar toplantısında alınan kararlar bu aşamada haşere ilaçlama personeli tarafından uygulamaya konulur. İlaçlama personeli haşerelerin bulundukları alanlara yeterli miktarda ilacı aktarırlar. Bu aşamadan sonra ev halkına gerekli bilgiler verilir. Yapılan ilaca göre evde kalıp kalamayacakları belirtilir.

Böcek İlaçlama İşleminde En Zor Pire İlaçlama

Böcek ilaçlama işlemleri kolay yapılabilir işlemler değildir. Hepsi ayrı bir maharet ayrı bir bilgi birikimi gerektirir. Bunların içinde öyle bir ilaçlama şekli vardır ki en zoru diyebiliriz. O da pire ilaçlama işlemidir. Pireler son derece küçük hatta çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük olabilmektedirler. Dolayısıyla bu denli ufak canlıların ilaçlanması oldukça zordur. Bu yüzden Pire ilaçlama işlemi en etkili yöntem olan kokulu ilaçlama yöntemiyle yapılmaktadır. Bu yöntemdeki ilacın kokusu oldukça ağırdır. Bu sayede böcekler ağır kokudan nefessiz kalacak ve boğularak öleceklerdir. Pire ilaçlama işlemi yapan personelin de bu ilaca ve kokuya karşı kendisini koruması gerekmektedir. Bu yüzden pire ilaçlama firmaları tarafından gerekli önlemler alınmalıdır. İş güvenliği açısından personelinde sahip olması gereken tüm teçhizat pire ilaçlama firması tarafından sağlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir