Arı İlaçlama

Arı uçan böcekler sınıfında yer alan zar kanatlı ve zehirli iğneye sahip bir canlıdır. Arı farklı türlere sahiptir. Bal arısı, arı türleri arasında birçok faydalı protein taşıyan ve asla mikrop barındırmayan bir canlıdır. Bal üretimi yaparak insan sağlığına sayısız fayda sağlayan bal arıları için firmamız tarafınca, bal arısı ilaçlama uygulaması yapılmamaktadır.

Arı türleri kendisi ve yuvası için risk hissederse topluca kendilerini savunmaya geçerek karşısındaki kişiye saldırırlar. Arı sokması sonucu ciddi vakalara rastlanmaktadır. Arı sokması sonucu alerjik reaksiyon yaşanabilmektedir. Arı ilaçlama uygulamaları yaban arısı, eşek arısı gibi arı türleri için mutlaka gereklidir. Arı iğnesini soktuğu canlının üzerinde bırakır ve kısa zaman içerisinde ölür. Çünkü arıların iğneleri bağırsak bölümlerine bağlıdır. İğnesi bulunmayan arının bağırsakları parçalanarak ölür. Arının soktuğu bölgede ağrı, yanma, kızarma, şişme gibi belirtiler görülmektedir. Arı sokması sonucu oluşabilecek reaksiyonlara karşı mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Arı ilaçlaması yaparken sıvı ilaçlama ve kokulu ilaçlama yöntemlerini kullanan firmamız, yeşil alanları koruyarak tehlikeli arı türlerini yok etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafınca onaylı ilaçlılarımız insan ve doğa sağlığına daima dost ürünlerdir. Arıdan kurtulmak için firmamıza 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir